Dyrekcja szkoły informuje, że od środy 9 października 2019r. rozpoczynamy wyjazdy na basen!!! Wyjazd autobusem spod KOS-u ok.14.15, przewidywany powrót - ok 16.30 - 16.40. W najbliższą środę przewidujemy na basenie dyżur rodziców dzieci z klas I. Koszt wyjazdu to 4zł od 1 osoby - bilet wstępu na basen. Płatność w autobusie u nauczyciela.
Basen!
INFORMACJA
W dniu 16 października 2019r. /środa/ nasza Szkoła obchodzi Święto Patrona Szkoły. W tym dniu odbędzie się Msza Święta w Kościele w Łęgu - Zamoście o godzinie 9.00, a po jej zakończeniu przewidziano krótką część artystyczną. Następnie uczniowie udadzą się do domów.
Uczniowie z parafii Łęg - Zamoście przyjeżdżają do Kościoła we własnym zakresie, a dla uczniów z parafii w Łęgu – Partyń będzie zorganizowany dowóz do kościoła.
Wyjazd z I przystanku – Szkoła Podstawowa – ok. 8.30, a następnie przejazd trasą: ul. Witosa, Wardzały, Pawęzowska, Tarnowska, Partyń, Witosa w godzinach 8.30 – 8.45. Przyjazd do kościoła ok. 8.50. Po Mszy św. powrót do domu autobusem w godzinach ok. 10.20 – 10.45.
Uczniów obowiązuje w tym dniu stój galowy – białe bluzki i koszule, ciemne spódnice i spodnie.
W dniu 14 października 2019r. /poniedziałek/ obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej i w związku z tym nie będzie w tym dniu zajęć edukacyjnych (zgodnie z Kartą Nauczyciela).
W dniu 14 października odbędzie się w szkole akademia o godzinie 9.00, a po jej zakończeniu - ok. godz. 10.00 – uczniowie udadzą się do domów. W dniu 14 października będzie zapewniony uczniom dowóz do szkoły tak jak zwykle na lekcje. Wyjazd z I przystanku pod kościołem na Zamościu – 8.30, a wyjazd powrotny ze szkoły – ok. 10.00
Uczniów obowiązuje w tym dniu stój galowy – białe bluzki i koszule, ciemne spódnice i spodnie, obuwie zastępcze.
Dzieci, którym rodzice nie będą mogli zapewnić opieki, mogą skorzystać ze świetlicy szkolnej w godzinach od 7.00 do 16.00.
Realizacja „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020” Priorytet 3
Od lat w naszej szkole realizowane są działania, które służą rozwijaniu zainteresowań czytelniczych uczniów oraz kształtowaniu kompetentnych i twórczych postaw czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Pomocą w doskonaleniu tych procesów jest dobrze wyposażona biblioteka szkolna. W związku z tym nasza szkoła ubiegała się o przyznanie dotacji finansowych w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020” PRIORYTET 3: ROZWIJANIE ZAINTERESOWAŃ UCZNIÓW PRZEZ PROMOWANIE I WSPIERANIE ROZWOJU CZYTELNICTWA WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY, W TYM ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH.
W roku szkolnym 2018/19 udało nam się zakwalifikować do Programu i w sierpniu 2019r. szkoła otrzymała znaczące środki finansowe na realizację Programu, którego głównym celem jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów oraz uatrakcyjnienie księgozbioru biblioteki szkolnej poprzez zakup nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami), w szczególności lektur szkolnych. W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” możliwy jest także zakup pozycji będących wznowieniami cenionych książek dla dzieci i młodzieży, beletrystyki oraz pozycji popularnonaukowych.
Łącznie na ten cel biblioteka otrzymała 15 000 zł. (80% środków pochodzi z budżetu państwa, a 20% jest dofinansowane przez Organ prowadzący szkoły).
We wrześniu 2019r., po konsultacjach z uczniami, nauczycielami, rodzicami, bibliotekami publicznymi i pedagogicznymi, przystąpiliśmy do zakupu zaproponowanych książek. Na przełomie września i października otrzymaliśmy już większość zamówień. Jest to liczba książek dochodząca do 1000 egzemplarzy, a po otrzymaniu całego zamówienia przekroczy tą liczbę. Większość zakupionych książek stanowią lektury szkolne z nowej podstawy programowej, które zostały zakupione w liczbie ok. 20 egz. każda, aby uczniowie naszej szkoły mieli łatwy dostęp do lektur w bibliotece szkolnej. Poza tym zakupionych zostało wiele nowości czytelniczych dla dzieci i młodzieży, które często były ich propozycjami zakupu.
Warunkiem otrzymania dotacji w ramach Programu było zapewnienie zrealizowania przez szkołę kilku wymagań, do których należą m.in.:
- współpraca pomiędzy szkołą, a biblioteką publiczną lub pedagogiczną, obejmująca planowanie zakupów książek oraz wymianę informacji o wydarzeniach promujących czytelnictwo,
- zorganizowanie, w czasie roku szkolnego, co najmniej jednego wydarzenia promującego czytelnictwo,
- uwzględnienie tematyki wpływu czytelnictwa na rozwój dzieci i młodzieży podczas zorganizowanego przez szkołę co najmniej jednego spotkania z rodzicami,
- zrealizowanie co najmniej jednego projektu na oddział w szkole z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej,
- dostosowanie organizacji pracy biblioteki szkolnej do potrzeb uczniów, w szczególności poprzez umożliwienie im wypożyczania książek również na okres ferii zimowych i letnich.
Czytanie jako umiejętność rozumienia, wykorzystywania i refleksyjnego przetwarzania tekstów, w tym tekstów kultury, to jedna z najważniejszych umiejętności zdobywanych przez ucznia w procesie kształcenia. Ważne jest, aby zainteresować ucznia czytaniem na każdym etapie edukacji. Każdy uczeń powinien mieć łatwy dostęp do książek, które go zainteresują, wciągną, zaintrygują. Jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów rozwijania u dziecka zainteresowań, kompetencji czytania ze zrozumieniem oraz kształtowania u niego nawyku czytania i spowodowania, aby sięgało po książki również w dorosłym życiu.
Zapraszamy więc wszystkich Uczniów, a także Rodziców do odwiedzania biblioteki szkolnej i wspólnego bądź indywidualnego czytania książek.
(Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 października 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocje i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych (Dz.U. poz. 1667) oraz Uchwały nr 180/2015 Rady Ministrów z dnia 6 października 2015 r. w sprawie ustanowienia programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.)
Spotkanie klas pierwszych z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką”.
19 września br. do klas pierwszych przybyła pani policjantka, która przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie czynnie i bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach. Okazało się, że sami posiadają już niemałą wiedzę na temat bezpieczeństwa. Na koniec uczniowie otrzymali piękne kamizelki odblaskowe i słodycze ufundowane przez PSB Mrówka
1
My także obchodziliśmy Europejski Dzień Języków
EUROPEJSKI
DZIEŃ JĘZYKÓW
2Tradycją naszej szkoły jest włączanie się w obchody Europejskiego Dnia Języków. Dzięki temu uczniowie coraz lepiej rozumieją ideę zjednoczonej, choć wielojęzycznej i wielokulturowej Europy. Święto języków obchodzone jest rokrocznie 26 września, ale nasza szkolna edycja zorganizowana została w poniedziałek 30 września br. Złożyła się na nią prezentacja wylosowanych przez poszczególne klasy państw obejmująca min. krótką informację nt. kolorystki flagi, stolicy, liczby mieszkańców itd. oraz wspólne uczenie się w najpopularniejszych językach europejskich kilku słów, co było szczególnie angażującym momentem.
Zadaniem każdego zespołu klasowego było ponadto przetłumaczenie zestawu kilkunastu wyrazów z języka polskiego na język włoski, hiszpański, angielski i niemiecki. Dodatkowym atutem spotkania był bez wątpienia strój uczniów odzwierciedlający kolorystykę flagi wylosowanego do prezentacji państwa. Ciekawe opowieści o poszczególnych państwach i wspólne uczenie się obcojęzycznych słów oraz zespołowa praca związana z odgadywaniem znaczenia określonych wyrazów były dla naszych uczniów ciekawą lekcją lingwistyki, która sprzyjała nie tylko zdobywaniu wiadomości i poszerzaniu umiejętności językowych, lecz także i kooperacji i integracji całej społeczności szkolnej.
ZEBRANIE Z RODZICAMI
Dyrekcja szkoły informuje, że w dniu 26.09.2019r. /czwartek/ o godzinie 16.30 w naszej szkole odbędzie się zebranie z rodzicami.
Pomogliśmy i nadal pomagamy czworonożnym przyjaciołom z fundacji „Zmieńmy Świat”
Z przyjemnością informujemy, iż tradycją naszej szkoły stała się współpraca z tarnowską fundacją „Zmieńmy Świat”, której celem jest niesienie pomocy bezdomnym zwierzętom. W ubiegłym roku szkolnym odbyła się już piąta edycja zbiórki karmy suchej i mokrej oraz koców na rzecz tych zwierząt, a zebrane produkty zostały przekazane na ręce prezesa Fundacji p. Krzysztofa Giemzy. Serdecznie dziękujemy za udział w tym przedsięwzięciu wszystkim uczniom, a szczególne podziękowania składamy klasom I-III, które najbardziej zaangażowały się w tę akcję. Informujemy również, iż ostatni rocznik gimnazjalistów także zorganizował zbiórkę na rzecz psów i kotów będących podopiecznymi azylu w Borku koło Brzeska. Wybór tego schroniska nie był przypadkowy, bowiem zostało ono podtopione w br. w czasie majowej powodzi.
Informujemy ponadto, iż w bieżącym roku kontynuujemy pomaganie bezdomnym czworonogom. Całą społeczność szkolną zachęcamy do przynoszenia karmy oraz koców lub składania wolnych datków do puszki przygotowanej przez Fundację. Zebrane pieniądze, karma i koce ponownie przekazane zostaną na rzecz fundacji „Zmieńmy Świat”. Nie bądźmy obojętni i wspierajmy bezdomne zwierzęta, bo bez naszej pomocy będzie im coraz trudniej…
Koło szachowe w naszej szkole
ZAPRASZAMY CHĘTNYCH
Uwaga! Ważna informacja dotycząca zmiany długości przerw!
Dyrekcja Szkoły informuje, iż od dnia 16.09. 2019r. tj, od następnego poniedziałku zmianie ulega długość przerw. W związku z tym następuje zmiana terminów lekcji i tym samym także i przerw.. Prosimy o zapoznanie się nowym rozkładem lekcji.
lekcja 1. 8.00 – 8.45
lekcja 2. 8.50 – 9.35
lekcja 3. 9.45 – 10.30
lekcja 4. 10.40 – 11.25
lekcja 5. 11.35 – 12.20
lekcja 6. 12.35 – 13.20
lekcja 7. 13.25 – 14.10
lekcja 8. 14.15 - 15.00.
Inauguracja roku szkolnego 2019/20
W dniu 2 września br. uczniowie w całej Polsce zainaugurowali nowy rok szkolny. Na naszą szkolną uroczystość złożyła się Msza Św. odprawiona w kościele parafialnym w Łęgu Tarnowskim i Łęgu-Zamoście oraz okolicznościowe spotkanie w budynku szkoły. Wzorem lat ubiegłych spotkanie to odbyło się na sali gimnastycznej, a uczestniczyli w nim uczniowie, nauczyciele i rodzice. W swoim wystąpieniu dyrektor szkoły p. mgr Bogusław Świątek przywitał wszystkich zebranych, przedstawił nowego katechetę ks. mgr Roberta Pociechę, jak również przypomniał podstawowe zasady zachowania i bezpieczeństwa w szkole oraz w drodze do szkoły i do domu. Dyrektor Szkoły przedstawił również wychowawców poszczególnych klas i omówił przydział sal lekcyjnych na rok szkolny 2019/20 oraz życzył całej społeczności szkolnej udanego roku szkolnego pełnego przygód związanych z poznawaniem świata i praw nim rządzących.
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego jest szczególnie ważna dla pierwszoklasistów oraz ich rodziców. W przemówieniu inaugurującym rok szkolny Dyrektor Szkoły serdecznie powitał najmłodszych uczniów, przedstawił im wychowawców oraz życzył powodzenia w nauce. W tym roku szkolnym naukę w naszej szkole rozpoczęło 27 pierwszoklasistów tworzących klasę Ia i Ib. Opiekę nad nimi Dyrekcja Szkoły powierzyła p. mgr Marcie Dąbrowskiej-Moskal (klasa Ia) oraz p. mgr Jolancie Ciukaj (klasa Ib).
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wyjątkowego roku szkolnego, który sprzyjał będzie osobistemu rozwojowi oraz integracji społeczności szkolnej. Wszystkiego dobrego!
Dowóz uczniów do szkoły
Z dniem 3 września tj. od wtorku rozpoczynamy dowożenie uczniów klas 1 - 8 do szkoły. Planowany wyjazd z pierwszego przystanku - kościól na Zamościu - godz. 7.30. W razie trudności z punktualnym zrealizowaniem trasy, godzina wyjazdu zostanie zmieniona.
Trasa autobusu:
1 przystanek - kościól na Zamościu 7.30
2 przystanek - ul.Dolna ok.7.32
3 przystanek - ul. Dąbrowska ok. 7.35
4 przystanek - KOS - ok. 7.36
5 przystanek - Partyń sklep GS ok. 7.40
6 przystanek - ul. Tarnowska ok. 7.41
7 przystanek - ul. Warzały ok. 7.43
8 przystanek - ul. Kolejowa tory ok. 7.45
9 przystanek - ul. Krótka ok. 7.47
10 przystanek ul. Witosa /skrzyżowanie z ul. Pasternik/ ok. 7.50
11 przystanek - SP - ok. 7.52
Powrót dzieci od ok. 14.20 do ok. 15.00 w kolejności przystanków odwrotnej niż w dowozie porannym.
Inauguracja nowego roku szkolnego
Dyrekcja Szkoły informuje, iż inauguracja roku szkolnego 2019/20 odbędzie się 2 września br. tj. w najbliższy poniedziałek ok. godz. 9.15. Uroczystość poprzedzi okolicznościowa Msza Św., która odprawiona zostanie o godz. 8.00. zarówno w kościele w Łęgu Tarnowskim, jak i w kościele w Łęgu-Zamoście. Dowóz dzieci w tym dniu we własnym zakresie.
Pamiętajmy o zasadach udanego i bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji
Dyrekcja Szkoły życzy wszystkim pracownikom szkoły, uczniom oraz ich rodzicom słonecznych wakacji, a także udanego wypoczynku po intensywnej pracy w ciągu roku szkolnego. Niech każdy dzień będzie wart zapamiętania, a odwiedzone miejsca i nowo poznani ludzie pozostaną na długo w pamięci. Słońca, spokoju, beztroski i letniej radości!
Jednocześnie przypominamy, że aby spokojnie i bezpiecznie spędzić wakacje, a zarazem nie dopuścić do niewłaściwych zachowań ze strony innych osób należy przestrzegać pewnych zasad. Są to m.in.:
1) Wychodząc z domu, poinformuj najbliższych gdzie i z kim spędzać będziesz czas. Zawsze zabieraj ze sobą naładowany telefon komórkowy lub zostaw najbliższym numer telefonu kontaktowego.
2) Nie pokazuj zbytnio posiadanych pieniędzy czy drogich rzeczy, gdyż nie możesz być pewny(a) czy nie jesteś obserwowany(a).
3) Podróżując autobusem lub pociągiem zajmuj miejsca blisko innych i lub służb ochrony kolei. Nie siadaj samotnie z tyłu czy w pustym przedziale.
4) Nigdy nie podróżuj sam, zawsze w gronie przyjaciół. Nie korzystaj z oferty podwiezienia lub odprowadzenia do domu przez obcych.
5) Nigdy nie pozostawiaj swoich bagaży, toreb, dokumentów, portfela bez opieki przebywając na plaży czy imprezach podczas wakacji, gdyż możesz być okradziony(a).
6) Zawsze i wszędzie pilnuj swoich napojów, gdyż może zostać dosypany czy dolany niebezpieczny środek. Takie substancje mogą spowodować utratę samokontroli.
7) Nigdy nie przyjmuj żadnych napojów ani słodyczy od osób nieznanych.
8) Wakacje to czas relaksu i zabaw, dlatego w czasie trwania wakacji jest wzmożona działalność dealerów narkotykowych oraz używania dopalaczy. Zażywanie narkotyków i dopalaczy przez osoby małoletnie jest zabronione i bardzo niebezpieczne.
9) Podczas spędzania wakacji na wsi nie wsiadaj i nie baw się w pobliżu maszyn rolniczych - to bardzo niebezpieczne.
10) Nie rozmawiaj z nieznajomymi, nawet jeśli wydają się być bardzo mili i symaptyczni.
11) Zawsze wracaj do domu o umówionej porze lub poinformuj rodziców, że będziesz nieco później.
12) Nigdy nie wracaj wieczorem samotnie. Zadbaj o towarzystwo przynajmniej jednej osoby.
13) Przebywając na świeżym powietrzu zawsze pamiętaj o nakryciu głowy oraz okularach przeciwsłonecznych, a także lekkim i przewiwnym stroju.
Aby bezpiecznie spędzić okres pobytu nad wodą należy kierować się wyobraźnią i rozsądkiem. Zasady bezpiecznej kąpieli:
1) Pływaj tylko w miejscach strzeżonych. ZABRONIONE jest pływanie w miejscach gdzie kąpiel jest zakazana.
2) Przestrzegaj regulaminu kąpieliska, stosuj się do uwag i zaleceń ratownika.
3) Nie pływaj w wodzie o temperaturze poniżej 14 stopni, w czasie burzy czy wiatru.
4) Nie skacz do wody bezpośrednio po opalaniu się jeśli jesteś rozgrzany przez słońce.
5) Nie skacz do wody w miejscach nieznanych, gdzie może to się skończyć kalectwem. Zabronione są w takich miejscach skoki „na główkę”.
6) Nie baw się w przytapianie innych osób korzystających z wody np. spychanie z materacy, pomostów.
7) Nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich.
8) Nie wypływaj daleko od brzegu po zapadnięciu zmroku.
9) Pamiętaj o założeniu kapoka podczas pływania żaglówką, kajakiem, łódką czy innym sprzętem wodnym.
Zasady bezpiecznej jazdy na rowerze:
1) Używaj sprawnego i prawidłowo wyposażonego roweru. Pamiętaj, że rower musi być wyposażony w przynajmniej jeden sprawny hamulec, lampę ze światłem białym skierowanym do przodu, dzwonek, lampę ze światłem czerwonym i czerwone światełko odblaskowe skierowane do tyłu, światełka odblaskowe umocowane na kołach.
2) W czasie jazdy używaj kasku.
3) Dokładnie rozejrzy się zanim ruszysz.
4) W miarę możliwości korzystaj z drogi dla rowerów.
5) Przestrzegaj przepisów drogowych.
6) Nie wymuszaj pierwszeństwa przejazdu.
7) Sygnalizuj wcześniej wszystkie skręty.
Ponadto, korzystając z innych środków transportu oraz dróg i poboczy musimy przestrzegać zasad ruchu drogowego.
Zachęcamy również do zapoznania się z dokumentem pn.: "Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów"
https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/tematy/promujemy-zdrowy-styl-zycia/dzialania/
Wykaz instytucji i osób, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wychowawczej:
Pożegnanie ostatniego rocznika gimnazjalistów
Dnia 19 czerwca br. w budynku gimnazjum odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas III. Było to nie tylko pożegnanie ostatniego rocznika gimnazjalistów, ale także i pożegnanie ze szkołą, która funkcjonowała w tym miejscu od końca lat 80-tych XX w. Na uroczystość złożyło się tradycyjnie wystąpienie p. Danuty Skrabacz-Tempka, rozdanie cennych nagród książkowych uczniom osiągającym bardzo dobre wyniki w nauce, rozdanie świadectw ukończenia gimnazjum. Każdy tegoroczny absolwent dodatkowo otrzymał także kolorowy album oraz pamiątkowe klasowe zdjęcie. Tegoroczna uroczystość poprzedzona została częścią nieoficjalną, podczas której zaprezentowany został krótki montaż słowno-muzyczny stanowiący formę podziękowania dla pedagogów oraz rodziców, mini-koncert Weroniki Bajorek z klasy IIIb, a także pokaz tańców standardowych w wykonaniu pary tanecznej Weronika Śledź i Filip Wajda. Nie zabrakło również życzeń od i dla uczniów, nauczycieli, wychowawców oraz Rady Rodziców. Pani mgr Danuta Skrabacz-Tempka szczególne słowa uznania i podziękowania za wieloletnią współpracę złożyła na ręce przedstawicielek Rady Rodziców p. Bożeny Wrona oraz Mieczysławy Wajda.
16
Informacja dot. organizacji pracy szkoły
Dyrekcja Szkoły informuje, iż dni 17 i 18 czerwca br. zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej są dniami wolnymi od zajęć edukacyjnych.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19 odbędzie się w budynku szkoły dn. 19 czerwca br. o godz. 9.15. Będzie ono poprzedzone okolicznościową Mszą Św., która odprawiona zostanie w kościele pw. Św. Trójcy w Łęgu Tarnowskim.
Zakończenie projektu plastycznego
- 2
Dzień Rodziny AD 2019
Nasza szkoła stara się na co dzień i od święta promować wartości, które wynikają z nauczania naszego Wielkiego Patrona. Doskonałą okazją do przypomnienia o wartościach, jakie niesie ze sobą wspólnota rodzinna był Dzień Rodziny, który zorganizowany został przez społeczność szkolną w dn. 7 czerwca br., Do udziału w świętowaniu zaproszeni zostali przede wszystkim rodzice naszych uczniów, zarówno matki, jak i ojcowie, a na uroczystość, która odbyła się w Centrum KOS złożyły się min. pokaz tradycyjnych tańców oraz okolicznościowe piosenki i wiersze.
Niezapomnianym elementem spotkania były bez wątpienia występy taneczne zaprezentowane przez uczniów klas I-III. W ich wykonaniu zgromadzeni widzowie zobaczyli walc wiedeński oraz polkę, a także taniec z krzesłami. Każdy z tańców pozostawił niesamowite wrażenia. Walc wiedeński zachwycił nie tylko precyzyjnym wykonaniem, ale przede wszystkim fantastycznie dobranymi stylowymi sukniami balowymi, które przecudnie wirowały w takt kolejnych fraz muzycznych. Z kolei polka i taniec z krzesłami urzekły brawurowym wykonaniem, które świadczyło o idealnym przygotowaniu tancerzy i ich wyjątkowych umiejętnościach tanecznych. Całości dopełniły piosenki i strofy poetyckie mówiące o wielkim znaczeniu rodziców w życiu każdego człowieka. Deklamowali je uczniowie klasy IV, natomiast piosenki dla swoich rodziców zaśpiewali uczniowie klas I-III. Na szczególne podkreślenie zasługuje występ solowy Weroniki Moskal z klasy IV, która, jak zawsze zaprezentowała swoją własną interpretację znanego utworu. Specyficzną atmosferę spotkania tworzyła także scenografia oraz oświetlenie i elementy akustyczne, które tworząc odpowiedni klimat, dodawały uroku kolejnym występom.W trakcie spotkania na scenie wystąpili uczniowie skupieni w szkolnym kole teatralnym „Suflerk”, którzy do występu przygotowywali się pod okiem opiekunów p. mgr Katarzyny Kowalczyk, p. mgr Anny Zysek oraz p. mgr Marty Moskal. Kreatywność, pomysłowość, inwencja i doświadczenie opiekunów tego koła teatralnego sprawiły, iż dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w próbach, które rozpoczęły się na długo przed planowanym występem i wymagały systematyczności oraz wysiłku.
Dzień Rodziny, podobnie jak Dzień Seniora, to święta, które zdaniem Dyrekcji Szkoły warto celebrować w sposób szczególny. Z jednej strony takie przedsięwzięcia promują podstawowe wartości, a z drugiej sprzyjają integracji rodziny i społeczności szkolnej, a także wpływają pozytywnie na wizerunek naszej szkoły w środowisku lokalnym.
Konkursy plastyczne
SUKCESY PLASTYCZNE UCZNIÓW
NASZEJ SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2018/19 – PODSUMOWANIE
1. Regionalny konkurs plastyczny „POCZTÓWKA DO NIEPODLEGŁOŚCI”
Etap gminny:
Kategoria IV - VI
II miejsce : Kacper Król
Karolina Zielińska
III miejsce: Fabio Prisacaru – Cygan
Zuzanna Patulska
Wyróżnienia: Katarzyna Mróz
Giulia Prisacaru – Cygan
Kategoria: klasa VII, VIII i gimnazjum
I miejsce: Małgorzata Trytko ( gimnazjum)
III miejsce: Natalia Niemiec ( VII)
Wyróżnienie: Aleksandra Nalepa
2. Gminny konkurs plastyczny „KOLĘDA KREDKĄ PISANA”
Kategoria – klasy IV- VI
I miejsce : Karolina Zielińska
II miejsce: Natalia Szegda
Wyróżnienie: Nadia Bałut i Justyna Słota
3. Gminny konkurs plastyczny „ MŁODZI PRZECIW NISKIEJ EMISJI”
II miejsce : Kinga Woziwoda
III miejsce: Aleksandra Bajorek
Wyróżnienie: Giulia Prisacaru – Cygan
4. Powiatowy konkurs plastyczny „Strażak w akcji” i „ Nie wypalaj suchych traw”
Etap gminny:
Kategoria: klasa IV
III miejsce: Rafał Chłopek
Kategoria klasa V
III miejsce: Fabio Prisacaru- Cygan
Kategoria : klasa VI
III miejsce: Giulia Prisacaru- Cygan
Kategoria: klasa VII „Strażak w akcji”
I miejsce : Aleksandra Nalepa
Na szczeblu powiatowym Aleksandra Nalepa otrzymała I miejsce
5. Ogólnopolski konkurs plastyczny na znaczek XIX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”
Wyróżnienie zdobyła Aleksandra Nalepa ( VI miejsce w Polsce)
6. Gminny konkurs plastyczny „Wyspiański w moich oczach”
kategoria: klasy IV-VI
I miejsce : Zuzanna Patulska
Kategoria: klay VII, VIII i gimnazjum
I miejsce: Kinga Woziwoda
7. Gminny konkurs wiedzy o Stanisławie Wyspiańskim
kategoria: klasy IV-VI
I miejsce : Oliwia Nowak i Kinga Patyk
Kategoria: klasy VII, VIII i gimnazjum
Wyróżnienie: Kinga Woziwoda i Aleksandra Nalepa
Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły w gminie, powiecie i kraju.
Kolejny sukces sportowy Darii Nawój z klasy VIII
Z ogromną przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie Darii Nawój z klasy ósmej. Na początku czerwca Daria wzięła udział w zawodach Pucharu Polski na czas. W swojej klasie była bezkonkurencyjna i tym samym zajęła I miejsce. Darii składamy serdeczne gratulacje i życzymy zapału do wytężonej pracy, której owocem będą kolejne równie spektakularne sukcesy sportowe.
Archiwum Aktualności