• Uczniowie klas młodszych na wycieczce w Kopalni Soli w Bochni

• W dniu 13 maja br. uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Dzieci zwiedziły Podziemną Ekspozycję Multimedialną, a także płynęły łodzią. Podczas zwiedzania uczniowie przenieśli się w czasie, dzięki czemu mogli poznać wiele ciekawych szczegółów związanych z funkcjonowaniem kopalni. Ta fascynująca podróż rozpoczęła się w czasach średniowiecznych, a zakończyła we współczesności. Słuchając opowieści o polskich królach i żupnikach genueńskich oraz duchu Cystersie, dzieci poznawały tajniki wydobywania soli oraz historię miasta Bochni. Cześć trasy wycieczkowicze pokonali górniczą kolejką, a część pieszo. Na końcu czekała nie byle jaka atrakcja - podziemna przeprawa łodzią. A potem…. był czas wolny na odpoczynek i relaks oraz zabawę w największej z bocheńskich komór - Komorze Ważyn. Uczniowie zakupili też solne pamiątki w sklepiku w kopalni. Dzieci wróciły do domu zadowolone i pełne wrażeń, a zasłyszane historie zapewne opowiedziały najbliższym w domu.

• Społeczność naszej szkoły uczciła 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

• Wiosną 1791 roku rozgrywały się w Warszawie ważne dla naszego narodu i państwa wydarzenia, których inicjatorami i uczestnikami byli światli obywatele I RP. Konsekwencją tych wydarzeń było uchwalnie bardzo postępowego jak na owe czasy dokumentu zwanego Konstytucją 3-go Maja. Społeczność naszej szkoły uczciła to wydarzenie biorąc udział w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy VII. Okolicznościowe wiersze i piosenki, które przepełnione były wzniosłymi słowami o miłości Ojczyzny i patriotyzmie, przypomniały twórców Konstytucji oraz jej znaczenie dla ówczesnych Polaków różnych stanów. Nie zabrakło licznych nawiązań do znaczenia Konstytucji dla przyszłych pokoleń.