• Uczniowie naszej szkoły wolontariuszami WOŚP

• Co roku najstarsi uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Młodzież, wzorem lat ubiegłych, kwestowała w okolicach kościoła w Łęgu-Zamoście. W tym roku wspólnie z Orkiestrą „zagrali”: Joanna Bezak, Kacper Cich, Martyna Cich, Emilia Fijałkowska, Emilia Kapustka, Oliwia Kiełbasa, Olivia Motyka, oraz Krzysztof Zieliński. Dzięki wrażliwości na potrzeby innych i otwartości serc mieszkańców naszej miejscowości, wolontariuszom udało się zebrać kwotę 4 078,08 zł.

Wszystkim tym, którzy wsparli finansowo tegoroczną wielkoorkiestrową zbiórkę z całego serca pięknie dziękujemy!

• Karnawał z Babcią i Dziadkiem

• Uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali nietypowe obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka, podczas których były wspólne zabawy, tańce oraz kolędowanie. Nie mogło także zabraknąć okolicznościowych życzeń, do których dołącza się cała społeczność szkolna. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

• Laureaci projektów czytelniczych nagrodzeni

• Zakończyliśmy już dwa główne projekty czytelnicze realizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w których w bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział: „Z książką przez pokolenia” i „Książka moim przyjacielem”. Dziękujemy wszystkim uczniom i ich wychowawcom za aktywne włączenie się w te działania, które  promują czytelnictwo w naszej szkole.  Podsumowaniem projektów były dwa konkursy czytelnicze, w których wzięło udział wielu uczniów z klas 1-8. Pierwszy konkurs pt.: ”Moja ulubiona książka” dedykowany był uczniom klas 1-8  i przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza kategoria dotyczyła klas 1-3, a druga 4-8. Drugi konkurs - na najciekawszy plakat promujący wartości płynące z czytania książek,  przeznaczony był dla klas 4 -8. W dniu 03.01.2024r. przyznane zostały nagrody za najciekawsze prace konkursowe w postaci książek i albumów oraz tzw. „niepytajki”, które będzie można będzie wykorzystać jednorazowo w drugim półroczu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w projektach, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy!