• Rozpoczęcie roku szk. 2023/24

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Łęgu Tarnowskim informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24 odbędzie się w poniedziałek 04.09 2023r. o godzinie 9.00 w budynku szkoły na ul. Witosa 140. O godzinie 8.00 w kościele  Łęg - Zamoście oraz w kościele w Partyniu odbędą się msze święte inaugurujące nowy rok szkolny. Dojazd dzieci w tym dniu do szkoły we własnym zakresie.

• Szkoła w Łęgu Tarnowskim beneficjentem projektu pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa-Pakiet Edukacyjny II.

• W ramach Grantu 1 projekt pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa-Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek Oświatowych” 10 Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Podziałanie 10.1.6. Cyfryzacja szkół prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 Gmina Żabno uzyskała dofinansowanie projektu w wysokości 75.000,00 zł. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w wysokości 85% współfinansowania i budżetu państwa w wysokości 15% współfinansowania.

Celem projektu jest wsparcie realizacji zajęć dydaktycznych w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówkach systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne (z wyłączeniem szkół zawodowych) poprzez zakup przez organy prowadzące publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe, ponadpodstawowe oraz placówki systemu oświaty prowadzące kształcenie ogólne sprzętu komputerowego umożliwiającego zdalne nauczanie w związku z zagrożeniem i skutkami COVID-19.

W ramach Grantu 1 projekt pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa-Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek Oświatowych” Szkoła Podstawowa w Łęgu Tarnowskim zakupiła 6 tabletów oraz monitor interaktywny do nowej pracowni komputerowej.

Tablety i monitor interaktywny mają wesprzeć szkołę w sytuacji ewentualnej zmiany formy nauczania z uwagi na przeciwskazania do nauki stacjonarnej. Jednocześnie zakupiony sprzęt będzie służył uczniom w rozwijaniu kompetencji cyfrowych.