30 września przypada Dzień Chłopaka. Jest to święto bardzo popularne, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Także i w naszej szkole tradycja ta jest podtrzymywana. W tym roku o święcie swoich kolegów pamiętały uczennice klasy IV. Dziewczynki rozdały upominki oraz złożyły chłopcom okolicznościowe życzenia, które spisane zostały na kartkach zdobiących teraz salę lekcyjną klasy IV. Chłopcy odwdzięczyli się i podarowali dziewczynkom lizaki.
Dzień Chłopaka w klasie IV
- 1
Szkolne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych
W tradycję naszej szkoły na stałe wpisały się obchody Europejskiego Dnia Języków. Także i w tym roku nie zapomnieliśmy o tym święcie. W dniu 27 września br. W ramach EDJ zorganizowane zostały taneczne przerwy, podczas których można było potańczyć w takt przebojów włoskich, francuskich i polskich. Ponadto, podczas lekcji wychowawczych uczniowie klas IV-VIII m.in. obejrzeli filmik poświęcony uczeniu się różnych języków bez względu na wiek, zawód czy miejsce zamieszkania, a także rozmawiali o różnorodności językowej naszego kontynentu i licznych powodach, dla których warto podejmować wysiłek związany z nauką języka obcego. W tym dniu wszyscy uczniowie dodatkowo otrzymali okolicznościowe naklejki, które z dumą nosili na swoich ubranich.
Dzień Jabłka w naszej szkole
- 1
W dniu 28 września obchodzony jest Światowy Dzień Jabłka. Jest on doskonałą okazją, aby zwrócić uwagę na niekwestionowane zalety tego owocu zawierającego różne witaminy, minerały oraz błonnik bardzo pozytywnie wpływające na nasze zdrowie, a także sylwetkę. Nasza szkoła włączyła się aktywnie w obchody tego nietypowego święta promując w ten sposób zdrową dietę. Od rana w szkole unosił się zapach jabłek, a na korytarzach szkolnych widać było uczniów ubranych w podkoszulki, bluzy czy spodnie w kolorach kojarzących się z jabłkiem – żółtym, zielonym i czerwonym. Na jednej z przerw cała społeczność uczniowska zgromadziła się na korytarzu głównym, aby w towarzystwie koleżanek i kolegów zjeść przyniesione w ramach drugiego śniadania jabłka. Dla zapominalskich i amatorów jabłek dyrektor szkoły p. mgr Danuta Skrabacz-Tempka przygotowała niespodziankę – kosz pełen aromatycznie pachnących i pysznych jabłek. W czasie spotkania uczniowie nie tylko zjedli jabłka, ale także wysłuchali garści ciekawostek na temat tych owoców, ich pochodzenia oraz wpływu na zdrowie. Nie zabrakło przysłów i powiedzeń związanych z tą popularną wśród uczniów przekąską. Był także konkurs z nagrodami-niespodziankami, a także wiersz deklamowany przez uczennicę klasy III i okolicznościowa piosenka klasy Ia. Natomiast podczas lekcji biologii uczniowie szczegółowo omawiali budowę jabłka i rozwiązywali zadania na okolicznościowej karcie pracy. Mamy nadzieję, iż Dzień Jabłka zapadnie w pamięć dzieci i młodzieży, a dowodem na to będzie regularne jedzenie tego owocu!
20
Spotkanie uczniów klasy II przy grillu
W miniony piątek 22 września br. miał miejsce grill , w którym uczestniczyli uczniowie 2 klasy naszej szkoły, atakże także ich rodzice oraz wychowawca. W trakcie tego spotkania dzieci korzystały z obiektów przy Centrum Kulturalno-Oświatowo-Sportowym, a sam grill klasowy był dobrą okazją do integracji zespołu klasowego, jak również miał związek z realizowanym aktualnie w szkole projektem edukacyjnym „Żyć w obfitości”. Uczestniczący w grillu uczniowie spełnili Wyzwanie nr 1, które polega na wspólnym spędzaniu wolnego czasu. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Na sam koniec uczniowie klasy 2 przygotowali dla swoich rodziców i pani wychowawczyni specjalny występ, podczas którego zaprezentowali swoje talenty i umiejętności.
Na lekcjach o ... chlebie
Na lekcjach w dniu 26 września 2023 r. uczniowie klasy III omawiali tematykę dotyczącą pieczywa. W roli głównej był oczywiście chleb! Nie zabrakło także i rozmów o tym, jakim szacunkiem należy go otaczać.
„Żyć w obfitości” – kolejny projekt edukacyjny w naszej szkole
Społeczność naszej szkoły w połowie października br. obchodzić będzie Dzień Patrona - Ojca Św. Jana Pawła II. „Żyć w obfitości” to temat i jednocześnie myśl przewodnia tegorocznego duchowego przygotowania do tego ważnego wydarzenia. Temat projektu został zaczerpnięty z ogólnopolskiego tematu XXIII Dnia Papieskiego, który brzmi: „JAN PAWEŁ II. CYWILIZACJA ŻYCIA.” W związku z przygotowaniami do Dnia Patrona proponujemy różne ciekawe działania, do podejmowania których serdecznie zapraszamy, zarówno dzieci i ich rodziców, jak również pracowników szkoły. Oto one:
Etap I - WYZWANIA
Od 12 września do 12 października, czyli przez 4 tygodnie wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły są zaproszeni do podjęcia trzech konkretnych wyzwań. Na każdy tydzień, aż do Dnia Patrona będzie to inne wyzwanie.
-
Wyzwanie pierwsze (od 12 do 18 września br. ) - SPOTKANIE. Zachęcamy, by uczniowie z danej klasy w miarę swoich możliwości po skończonych zajęciach szkolnych, za pozwoleniem swoich rodziców i opiekunów, po odrobieniu lekcji i wypełnieniu innych obowiązków domowych spotkali i wspólnie pograli w piłkę, pojeździli na rowerze, zorganizowali ognisko klasowe itp. Pamiętajmy, by spotkaniu nie towarzyszyło używanie telefonów, komputerów, TV itd!!!
-
Wyzwanie drugie (od 19 do 26 września br.) – DOMOWA POMOC. W tym wyzwaniu zachęcamy, aby uczniowie zapytali swoich rodziców, w jaki sposób mogliby im pomóc w domowych obowiązkach oraz aby solidnie wykonali zadania wskazane przez rodziców.
-
Wyzwanie trzecie (od 27 września do 2 października br.) – KOLEŻŃSKA POMOC. W tym wyzwaniu zapraszamy uczniów, by jedni pomagali drugim w odrobianiu zadanego przez nauczycieli wybranych przedmiotów zadania domowego.
-
Wyzwanie czwarte (od 3 do 12 października br.) – BOŻE SPOTKANIE.
W związku z tym, że miesiąc październik poświęcony jest Maryi, w tym wyzwaniu zachęcamy uczniów, by wspólnie ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy wzięli udział w nabożeństwie różańcowym.
DOKUMENTACJA WYZWAŃ
ZDJĘCIA. Bardzo prosimy, by uczniowie i wszyscy, którzy zrealizują poszczególne wyzwania udokumentowali je na zdjęciach np. jak się spotykają, pomagają w domu itd. Zdjęcia należy przesyłać do wychowawcy swojej klasy w ustalony sposób. Przesłane zdjęcia będą na bieżąco publikowane na stronie szkoły, na szkolnym facebooku oraz na gazetce w szkole.
OWCE. Oprócz dokumentacji fotograficznej zachęcamy uczniów, by realizację każdego jednorazowego wyzwania zaznaczyli poprzez przypiecie styropianowej owcy znajdującej się w ich sali lekcyjnej „wełny” czyli np. płatka kosmetycznego bądź waty.
UWAGA! Realizacja poszczególnych wyzwań nie musi się zamykać tylko w ramach poszczególnych tygodni, które zostały wyznaczone - spotkania, pomoc rodzicom czy pomoc w nauce można także podejmować w innych terminach, ale istotne jest, by zdążyć przed Świętem Patrona... Ważne także, by podejmować poszczególne wyzwania - nie tylko np. jedno wybrane...
Etap II – DZIEŃ SKUPIENIA
12 października br. na sali gimnastycznej w dwóch grupach wiekowych tzn klasy I do IV, w godz. od 8.00 do 9.35, oraz dla klas od V do VIII od 9.45 do 11.25 odbędzie spotkanie ewangelizacyjne wyjaśniające temat Dnia Patrona: „Żyć w obfitości”.
Etap III – MSZA ŚW.
13 października br. to spotkanie społeczności szkolnej na okolicznościowej Mszy Św. o godz. 9.00 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Łęgu-Zamoście. Podczas tej Mszy przedstawiciele poszczególnych klas przyniosą w procesji z darami swoje OWCE, które wcześniej udekorowali płatkami kosmetycznymi czyli symboliczną wełną owczą stanowiącą dowód realizacji przez 4 kolejne tygodnie poprzedzające Dzień Patrona WYZWAŃ.
Gorąco zachęcamy naszych uczniów do podejmowania kolejnych wyzwań, a rodziców prosimy o zachęcanie, dopingowanie i wspieranie swoich dzieci podczas realizacji tychże wyzwań. Jednoczesnie liczymy także na podejmowanie kolejnych wyzwań przez wszystkich pracowników szkoły.
-
28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka
Z ogromną przyjemnością informujemy, iż wkrótce także i w naszej szkole obchodzić będziemy Światowy Dzień Jabłka. Zapraszamy wszystkich naszych Przyjaciół i Sympatyków, a także całą społeczność szkolną do włączenia się w celebrowanie święta poprzez zjedzenie w tym dniu przynajmniej jednego jabłka!
Nasza szkoła bierze udział w akcji "Szkoły pełne talentów" - prosimy o wsparcie
W imieniu społeczności szkolnej informujmy, iż wzorem roku ubiegłego nasza szkoła bierze udział w akcji LIDL SZKOŁY pełne TALENTÓW. Akcja trwa od 5.09.2023r. do 13.11.2023r. i polega na przekazywaniu Talenciaków czyli specjalnych kuponów na rzecz szkoły. Talenciaki mogą odbierać klienci sieci Lidl w zamian za dokonywane zakupy (1 talenciak za każde 50 złotych wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo). Talenciaki można przynosić bezpośrednio do szkoły, gdzie znajdują się specjalnie do tego celu przeznaczone pudełka. Można też przekazać je wirtualnie wykorzystując kod numeryczny lub skanując z nich unikalny kod QR i przypisać je do naszej szkoły. Przekazane na rzecz naszej szkoły Talenciaki będziemy mogli wymieniać na atrakcyjne wyposażenie szkolne. Dodatkowo, każdy zarejestrowany Talenciak to los w Wielkiej Szkolnej Loterii, w której wygrać można m. in. kompletnie wyposażoną salę komputerową czy roboty edukacyjne.
Szczegóły akcji: www.lidl.pl/szkoly
Zachęcamy do udziału we wspomnianej akcji i liczymy na Talenciaki dla naszej szkoły! W ubiegłym roku, dzięki Państwa zaangażowaniu udało się zebrać dużą liczbę talenciaków, za które otrzymaliśmy popularne wśród dzieci gry planszowe wykorzystywane na bieżąco głównie w czasie zajęć świetlicowych.
Uczniowie klasy III i zdrowe jedzenie
W dn. 18.09. br. trzecioklasiści wspólnie ze swoją wychowawczynią w czasie lekcji dużo rozmawiali o zdrowym jedzeniu, głównie o znaczeniu warzyw i owoców. Podsumowując te rozmowy, dzieci przygotowały nie tylko zdrowe, ale i bardzo apetycznie wyglądające przekąski. Warto obejrzeć galerię zdjęć i zainspirować się pomysłami uczniów klasy III.
11
Otrzymaliśmy wsparcie finansowe w ramach NPRCZ 2.0
Informujemy, że nasza szkoła otrzymała w 2023 roku wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3. W ramach wsparcia otrzymaliśmy 15000zł. Otrzymane środki finansowe zgodnie z celem programu zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, realizację działań promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży oraz zakup nowych elementów wyposażenia biblioteki szkolnej.
Zgodnie z zaleceniami programowymi Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. biblioteka szkolna będzie realizować różnego typu działania promujące czytelnictwo, o których będziemy informować na bieżąco uczniów, a także umieszczać sprawozdania z tych działań na stronie internetowej szkoły. Mamy nadzieję, że Program przyczyni się do większego zainteresowania czytelnictwem uczniów naszej szkoły.
Wycieczka uczniów klasy VIII do KL Auschwitz
To się jednak wydarzyło ….
W dniu 15 września br. uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą wybrali się na obowiązkową dla młodego Polaka wycieczkę do Państwowego Muzeum w Auschwitz-Birkenau. Wyjazd poprzedzony był wspólnym oglądaniem w szkole filmu pt. Auschwitz – Droga przez piekło. Dzięki tej projekcji uczniowie utrwalili wiadomości dotyczące przyczyn i skutków II wojny światowej ze szczególnym uwzględnieniem rozmiaru tragedii, jaka rozegrała się w utworzonym przez nazistów obozie KL Auschwitz.
Celem wycieczki było budowanie świadomości patriotycznej i narodowej uczniów oraz wskazanie niszczącej siły totalitaryzmu, która doprowadziła do dramatu nie tylko jednostki, ale i całe narody. Uczniowie w wielkim skupieniu i z powagą przez kilka godzin uczestniczyli w poruszającej i jedynej w swoim rodzaju lekcji historii. Zobaczyli baraki, cele, krematoria, usłyszeli nazwiska tych, którzy stracili życie w KL Auschwitz. Udali się także do bloku śmierci i pod ścianę straceń. Oglądając kolejne gabloty z przedmiotami osobistego użytku młodzież powoli uświadamiała sobie, co tak naprawdę wydarzyło się w Auschwitz. Ósmoklasiści wspólnie z przewodnikiem próbowali znaleźć przyczyny tak ogromnej nienawiści i pogardy do drugiego człowieka. Skutki tak negatywnego postrzegania drugiego człowieka w zwiedzanym obozie koncentracyjnym widoczne są na każdym kroku...
Wycieczka była dla wszystkich uczniów wyjątkowa i poruszająca. Na pewno utkwi w pamięci młodzieży na długi czas.
4
Wycieczka uczniów klasy VIII do parku linowego w Rytrze
W dniu 08 września br. uczniowie klasy VIII wybrali się na planowaną od dawna wycieczkę do Rytra. Głównym jej celem było skorzystanie z atrakcji oferowanych przez tamtejszy park linowy. Dzięki przepięknej pogodzie ósmoklasiści mieli okazję, aby spokojnie i bez pośpiechu przejść jedną z tras ryterskiego parku, a także zmierzyć się z Big Swingiem czyli Piekielnym Wahadłem, gdzie odważni są wciągani na wysokość szesnastu metrów, a potem szybują nad urwiskiem po torze tegoż wahadła przez ok. 2 minuty. Emocje towarzyszące tej części wycieczki były naprawdę ogromne i skrajnie różne - śmiech i łzy, obawa i pewność siebie, radość i niedowierzanie. Najważniejsze, że wszystkim udało się przejść całą trasę oraz to, że nikt nie zrezygnował z atrakcji dodatkowej czyli wspomnianego Big Swinga. Tym, którzy jeszcze nie spróbowali swoich sił w parku linowym ósmoklasiści bardzo polecają tą formę spędzania wolnego czasu. Naprawdę warto!
List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/24
Warszawa, 4 września 2023 roku
Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele, Drodzy Uczniowie i Rodzice,
Rozpoczynający się rok szkolny jest wyjątkowy ze względu na przypadającą w nim 250. rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. Instytucja ta stworzyła pierwszy w Europie jednolity system oświaty oraz zreformowała programy i metody nauczania. Postępowe idee pedagogiczne i śmiała wizja reformatorów zdecydowanie wykraczały poza utarte dotąd praktyki. Sprzyjały wykształceniu świadomego obywatela Rzeczypospolitej, a zarazem jednostki godnej miana człowieka oświeconego. Dziś Ministerstwo Edukacji i Nauki – spadkobierca tradycji zapoczątkowanych przez KEN – również dba o podtrzymywanie tożsamości narodowej, a jednocześnie o odpowiedzialne wprowadzanie dzieci i młodzieży w nowoczesność. Tworząc szkołę przyszłości, inwestujemy w rozbudowę infrastruktury, dostosowujemy podstawę programową do wyzwań współczesnego rynku pracy, podnosimy prestiż szkolnictwa branżowego, a przede wszystkim – kontynuujemy największą w historii inwestycję w cyfryzację polskiej szkoły.
Drodzy Uczniowie, od września w placówkach ponadpodstawowych rozpoczniecie naukę przedmiotu biznes i zarządzanie. Postawiliśmy na umiejętności praktyczne, pracę w grupach, analizę doświadczeń polskich i zagranicznych przedsiębiorców oraz na rozwijanie zdolności liderskich po to, by ułatwić Wam zrozumienie mechanizmów współczesnego świata. Jestem przekonany, że narzędzi niezbędnych do krytycznego odbioru rzeczywistości, a szczególnie do poznawania dziejów najnowszych, dostarczy Wam także wiedza zdobyta na lekcjach, wprowadzonego w ubiegłym roku, przedmiotu historia i teraźniejszość. Dzięki programowi „Laboratoria Przyszłości” każda szkoła podstawowa w Polsce wkracza w kolejny rok wyposażona w nowoczesny sprzęt edukacyjny: drukarki 3D, mikrokontrolery do nauki programowania, sprzęt audio-wideo i wiele innych, dodatkowych np.: okulary VR, roboty czy nowoczesne mikroskopy, teleskopy. Dzięki nim możecie rozwijać swoje talenty, w nowoczesny sposób prezentować zdobytą wiedzę i rozwijać umiejętności techniczne czy cyfrowe. Pozwolą Wam też doskonalić niezbędne na rynku pracy kompetencje przyszłości, takie jak krytyczne myślenie, kreatywność, komunikacja oraz współpraca. Program „Laboratoria Przyszłości” rozszerzamy dla szkół ponadpodstawowych. Już wkrótce zapewnimy Wam bezpłatny dostęp do zaawansowanego oprogramowania naukowotechnicznego i komputerów o dużej mocy obliczeniowej. Jeszcze w tym miesiącu każdy czwartoklasista z publicznej oraz niepublicznej szkoły podstawowej otrzyma przenośny komputer, by podnosić swoje kompetencje cyfrowe.
Ci z Was, którzy zdecydowali się na ścieżkę zawodową również mogą liczyć na nasze wsparcie. W całej Polsce otwieramy Branżowe Centra Umiejętności – 120 innowacyjnych ośrodków łączących działalność szkół, uczelni i przedsiębiorstw. Będą kształcić specjalistów na potrzeby nowoczesnej gospodarki. Sprawią, że łatwiej odnajdziecie się na rynku pracy, a Wasze szanse na dobrze płatne i stabilne zatrudnienie znacznie wzrosną. Takiej przyszłości zawodowej po ukończeniu szkoły Wam życzę. Jest dla mnie niezwykle ważne, byście wchodzili w przyszłość wyposażeni w wiedzę, ale przede wszystkim otwarci na potrzeby drugiego człowieka, gotowi nieść pomoc sobie i innym w sytuacjach zagrożenia oraz świadomi najistotniejszych dla naszej Ojczyzny wartości. Dlatego zmieniliśmy podejście do nauki historii współczesnej, bezpieczeństwa czy przedsiębiorczości i uruchomiliśmy szereg programów umożliwiających budowanie poczucia dumy z dziejów, kultury i osiągnięć Polski.
Mam świadomość, jak ostatnie lata wpłynęły na kondycję psychofizyczną dzieci i młodzieży. Dlatego szczególnie zależy mi na ułatwieniu Wam dostępu do specjalistów w szkołach. Liczba psychologów, pedagogów, logopedów, neurologopedów czy pedagogów specjalnych w ubiegłym roku szkolnym wzrosła o 100 procent, w tym roku nadal będzie systematycznie rosła po to, aby każdy z Was, kto doświadcza trudności, mógł skorzystać z pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Zachęcam Was serdecznie do udziału w dodatkowych zajęciach sportowych w ramach Sport Klubów (których powstało ponad 30 tysięcy), aktywnego spędzania czasu i kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych. W tym roku będziemy realizować program profilaktyki zdrowia „WF z AWF” pod nazwą „Aktywny dzisiaj dla zdrowia w przyszłości”, nie tylko dla uczniów, ale dla wszystkich, którzy chcą poprawić swoją kondycję fizyczną.
Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy, zawód, którego podstawy stworzyła Komisja Edukacji Narodowej, nadal pozostaje szczególną misją społeczną. To od jej wzorowego wypełniania tak często zależą losy uczniów, a zwłaszcza ich dojrzałe, świadome oraz pełne wrażliwości obywatelskie postawy. Z całego serca dziękuję Państwu za to, że współczesny nauczyciel wciąż uosabia ideały wskazane przez Komisję dwa i pół wieku temu. Doceniam codzienny trud, dlatego też wysokość nauczycielskich wynagrodzeń systematycznie rośnie. W 2024 roku nastąpi największy w historii wzrost subwencji oświatowej, co przełoży się na znaczące podwyżki dla nauczycieli. Miło mi poinformować, że doniosła rocznica, jaką niewątpliwie jest 250-lecie powołania KEN, jest okazją do uhonorowania każdego z Państwa okolicznościową nagrodą pieniężną. Słowa uznania kieruję także do kuratorów oświaty. Szanowni Państwo, zaangażowanie w prace obejmujące m.in. realizowanie polityki oświatowej, sprawowanie nadzoru pedagogicznego nad placówkami oświatowymi, a nadto dbałość o najlepsze standardy edukacji zasługują na wyrazy szacunku. Dzięki tej niezwykle odpowiedzialnej służbie polska szkoła może się poszczycić wysoką jakością nauczania i śmiało wychodzić naprzeciw innowacjom pedagogicznym, metodycznym czy organizacyjnym.
Wszystkim Państwu życzę dalszego wszechstronnego rozwoju, wielu inspiracji w pracy, jak również wszelkiej pomyślności. Uczniom życzę, by nadchodzące miesiące przyniosły satysfakcję ze szkolnych sukcesów, pogłębienie koleżeńskich relacji i stały się zachętą do podejmowania nowych edukacyjnych wyzwań.
Drogie Dzieci, Droga Młodzieży, jestem pewien, że Wasz potencjał, którego wzmacnianie jest dla mnie priorytetem, będzie przepustką do realizacji osobistych, naukowych oraz zawodowych marzeń.
Przmysław Czarnek
Informacje szczegółowe na początek roku szk.
1.Autobus w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym będzie jeździł taką sama trasą, jak w roku poprzednim, wyjazd z pierwszego przystanku o 7.10. Dowóz rozpoczynamy od wtorku 05.09
2.Po lekcjach autobus będzie odjeżdżał ze szkoły w różnych godzinach w obrębie tygodnia:
-w poniedziałki i w piątki autobus będzie odjeżdżał spod szkoły o 13.40 czyli po 6 lekcji,
-we wtorki, środy i czwartki będzie odjeżdżał o 14.15 czyli po 7 lekcji. Dzieci z klas 4 i 5 oczekujące czasem na autobus będą miały zajęcia czytelnicze w bibliotece.
Rodzice dzieci klas 1-3 zobowiązani są do opieki nad dziećmi do momentu wprowadzenia do autobusu rano i wyjścia dziecka z autobusu po lekcjach.
3. W pierwszym tygodniu nauki szkolnej będziemy prowadzić zapisy na obiady szkolne – cena na razie 5zł/ obiad. Obiady będą wydawane od 11.09.
4. Rodzice klas 1-3 proszeni są o złożenie deklaracji na świetlicę wg informacji na e-dzienniku
5. Dzieci klas 4-8 wracają po lekcjach do domów we własnym zakresie lub autobusem szkolnym.
4. W pierwszym tygodniu nauki zostanie podana kwota składki ubezpieczeniowej, o czym będą informować wychowawcy.
TRASA AUTOBUSU:
/Na przystanku uczeń powinien być kilka minut wcześniej, podane godziny są orientacyjne/
- 7.10 - wyjazd autobusu spod szkoły - ul. Nowa
- 7.12 - kościół na Zamościu
- 7.15 - ul. Zamoście 90
- 7.20 - ul. Dolna
- 7.22 - ul. Witosa i KO
- 7.30 - Partyń - GS
- 7.32 - ul. Przedmieście
- 7.35 - ul. Witosa, Pawęzowska, Warzały
- 7.38 - ul. Kolejowa
- 7.40 - ul. Krótka
- 7.42 - ul. Witosa - szkoła
- 7.45 - ul. Dąbrowska, Zaszkolna
- 7.55 - ul. Witosa - szkoła
- Droga powrotna po lekcjach zaczyna się od 13.40 lub od 14.15 w porządku odwrotnym jak trasa do szkoły.
Informacja dla rodziców - stypendium szkolne
Archiwum Aktualności