• Dziękujemy!

• Z ogromną radością informujemy, iż zebraną w ciągu I półrocza karmę dla zwierząt przekazaliśmy na rzecz Azylu dla psów i kotów w Tarnowie. Wszystkim, którzy wzięli udział w tej inicjatywie serdecznie dziękujemy! Dobro wraca! Na pewno wróci!

• Uff! Nareszcie ferie! Wypoczywając, pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa!

• Przed nami ferie zimowe, które w naszym województwie potrwają w dn. 12.02 - 23.02. 2024 r.

Aby wypoczynek przebiegł spokojnie i szczęśliwie, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, bowiem zima niesie ze sobą szczególne zagrożenia, którym sprzyjają m.in. zmienne warunki atmosferyczne. A oto garść zasad, których należy przestrzegać, nie tylko przy okazji ferii:

1. Wybieraj zawsze tylko bezpieczne miejsca spędzania wolnego czasu – z dala od ulic, mostów i torów kolejowych

2. Na stoku zawsze noś zawsze kask i przestrzegaj tzw. Dekalogu Narciarza.

3. Nigdy nie bierz udziału w kuligach organizowanych za samochodem lub innym pojazdem mechanicznym. To naprawdę jest niebezpieczne.

4. Nigdy nie ślizgaj się i nie jeździj na łyżwach na zamarzniętych rzekach, stawach czy jeziorach. Wybieraj tylko lodowiska sztuczne.

5. Nigdy nie zjeżdżaj na jabłuszkach, sankach itp. z nasypów kolejowych czy wzniesień położonych  w pobliżu dróg czy torów kolejowych.

6. Zawsze informuj rodziców lub opiekunów, gdzie i z kim będziesz przebywał. Wychodząc z domu, koniecznie zabierz ze sobą telefon. Pamiętaj, aby wcześniej naładować go.

7. Nigdy rób zdjęć bez zgody osób fotografowanych, a także nie umieszczaj takich zdjęć na portalach społecznościowych, gdyż może to mieć poważne konsekwencje. Także prawne.

8. Wracaj do domu zawsze o ustalonej z rodzicami lub opiekunami porze. Jeśli wiesz, że się spóźnisz, poinformuj o tym rodziców lub opiekunów.

9. Unikaj rozmów (także w Internecie) z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomymi. O wszystkich niepokojących sytuacjach oraz dziwnie i podejrzanie zachowujących się osobach niezwłocznie poinformuj dorosłych.

10. W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.

11. Zawsze używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.

12. Staraj się wypoczywać aktywnie, gdyż ruch sprzyja nie tylko naszemu zdrowiu fizycznemu, ale także i psychicznemu.

13. Dbaj o zdrowie i higienę. W miejscach publicznych dezynfekuj ręce, noś maseczkę i zachowuj dystans.

14. Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiana. Unikaj niezdrowej żywności, słodyczy, napojów gazowanych oraz napojów energetycznych. Zamiast tego jedz dużo warzyw i owoców oraz pij przegotowaną wodę lub wodę mineralną niegazowaną.

Udanego wypoczynku!

Odpoczywajcie i cieszcie się swobodą. Ograniczcie do minimum korzystanie z telefonu, tabletu czy laptopa. Poczytajcie, pograjcie w planszówki lub po prostu porozmawiajcie z Waszymi bliskimi. Zawsze dbajcie o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmujcie działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Nabierzcie sił oraz motywacji do dalszej nauki!

• Wycieczka uczniów klas pierwszych do Muzeum Wincentego Witosa

• W dniu 07 lutego br. uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „Wspomnienia ze szkolnej ławy", która odbyła się w Muzeum Witosa w Wierzchosławicach. Podczas towarzyszących lekcji warsztatów dzieci poznały zasady pisma kaligraficznego, samodzielnie pisały gęsim piórem oraz wykonały ozdobną zakładkę do pamiętnika stanowiącego miłą pamiątkę wizyty w muzeum. Dzieci zwiedziły również dom i zagrodę, w której niedgyś mieszkał Wincenty Witos. Dla pierwszoklasistów wycieczka była ciekawym doświadczeniem, gdyż sami mogli przekonać się, jak inaczej uczy się i mieszka obecnie, a jak wyglądało to około 100 lat temu...

• Dyskoteka karnawałowo-walentynkowa w naszej szkole

• W dn. 5 lutego br. odbyła się w naszej szkole dyskoteka, która łączyła w sobie elementy zabawy karnawałowej i walentynkowej. Wystrój sali gimnastycznej miał wyjątkowo walentynkowy charakter, natomiast przebrania uczniów, pląsy i zabawy zespołowe raczej nawiązywały do balów karnawałowych. Uczestnikom dyskoteki, zarówno tej przedpołudniowej dla klasI-III, jak i popołudniowo-wieczornej dla klas IV-VIII, dopisywały humory, doskonałe piosenki i życzenia oraz muzyczne dedykacje sprawiły, że tegoroczna dyskoteka na pewno pozostanie na długo w pamięci. Wspólne odtańczenie popularnej belgijki i lubianej macareny dodatkowo sprzyjały integracji społeczności szkolnej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

• Udany "Dzień Bliźniaka"

• Z radością informujemy, iż Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole „Dzień Bliźniaka”. Pomimo tego, iż święto obchodziliśmy po raz pierwszy, to przyznać należy, iż było ono bardzo udane. Nasi uczniowie, jak zwykle zresztą, wykazali się zaangażowaniem oraz ogromną kreatywnością, czym bardzo mile zaskoczyli swoich kolegów i koleżanki. Niektórzy nawet snuli plany i pomysły już… na przyszły rok. W „Dniu Bliźniaka” było w szkole nieco inaczej niż zwykle – było zabawnie, radośnie, a podobnie ubrani uczniowie wędrowali po szkolnych korytarzach wzbudzając nie tylko zainteresowanie, ale także i przychylne oraz aprobujące komentarze. Dodatkowo, ci najbardziej zaangażowani w "Dzień Bliźniaka" w ramach wyróżnienia otrzymali tzw. "Niepytajkę" do wykorzystania w dowolnym terminie. Samorządowi Uczniowskiemu gratulujemy pomysłu i czekamy na kolejne równie oryginalne ….