Radujmy się, że Wolna i Niepodległa...
Eryk Nawój wicemistrzem Polski młodzików we wspinaczce na czas
Uczeń naszej szkoły Eryk Nawój może na swoim koncie odnotować kolejne spektakularne sukcesy sportowe. 26 września br. wywalczył I miejsce w Pucharze Małopolski we wspinaczce na czas w kategorii młodzików na ścianie wspinaczkowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Z kolei w sobotę 24 października br. w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Polski we wspinaczce na czas. Eryk także i podczas tych zawodów świetnie się zaprezentował, gdyż startując w kategorii młodzików wywalczył srebrny medal mistrzostw.
Trenujący od niespełna trzech lat wspinaczkę sportową w tarnowskim klubie Sportiva Eryk Nawój debiutował w zawodach rangi mistrzowskiej. W rundzie eliminacyjnej zawodów uzyskał najlepszy czas, w biegach półfinałowych zwyciężał kolejne biegi. Dopiero w biegu o złoto uległ reprezentantowi warszawskiego klubu Murall UKA Jankowi Swędowi.
Warto podkreślić, że wywalczone przez Eryka wicemistrzostwo kraju jest podstawą do powołania go do składu kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu na sezon 2021.
Erykowi gratulujemy sukcesów i życzymy wytrwałości
oraz kolejnych zwycięstw.
Informacja - świetlica w czasie nauki zdalnej
Od 9 listopada na wniosek rodziców tylko pracujących (tych, którzy nie są w stanie zapewnić dziecku opieki) szkoła może zorganizować opiekę na świetlicy szkolnej. Proszę o zgłaszanie dziecka do wychowawcy przez e-dziennik i określenie godzin pobytu w świetlicy.
Dyrektor szkoły
Informacja
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji (z dnia 5 listopada 2020 r.) od 9 listopada 2020 r. obowiązują nowe zasady funkcjonowania szkół.
Uczniowie klas 1-3 przechodzą na naukę zdalną. Zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów kl. 1-3 potrwa od 9 listopada do 29 listopada. Natomiast uczniowie klas 4-8 będą kontynuować naukę zdalną od 9 listopada do 29 listopada br.
Pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników
W październiku uczniowie klasy pierwszej zostali pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Nowi czytelnicy zapoznali się z zasadami wypożyczania książek z biblioteki szkolnej, czyli regulaminem wypożyczeń i złożyli swoje podpisy na kartach czytelnika jako potwierdzenie swojej akceptacji tych zasad. Większość nowych czytelników wypożyczyła sobie pierwsze książki i w niedługim czasie przyszła po kolejne.
Dodatkowym prezentem była otrzymana przez każdego ucznia darmowa Wyprawka Czytelnicza, przygotowana przez Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka-wielki człowiek". Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Informacja
W dniu 2.11.2020 r. (poniedziałek) nie ma zajęć lekcyjnych zdalnych. Jest to dodatkowy dzień wolny zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej.
INFORMACJA
Drodzy uczniowie,
lekcje zdalne będą prowadzone z wykorzystaniem platformy Office zgodnie z tygodniowym planem lekcji. Czekajcie cierpliwie na rozpoczęcie zajęć, ponieważ mogą się pojawić problemy techniczne. Obecność uczniów jest obowiązkowa i będzie sprawdzana na każdej lekcji. W przypadku choroby nauczyciela lekcja zdalna nie odbędzie się i zostanie wykreślona w dzienniku elektronicznym. Mam nadzieję, że taka sytuacja z prowadzeniem lekcji jest chwilowa i po dwóch tygodniach spotkamy się w szkole.
Serdecznie Was pozdrawiam, Dyrektor szkoły
INFORMACJA
Drodzy Uczniowie i Rodzice
Dyrektor Szkoły informuje, że zgodnie z decyzją Premiera od 26 października 2020 r. do 8 listopada 2020 r. wszyscy uczniowie klas 4-8 będą brali udział w zajęciach online zgodnie z obowiązującym tygodniowym planem zajęć.
Uczniowie klas 1-3 pracują w niezmienionym trybie stacjonarnym.
Nasze uczennice nagrodzone w konkursie pt. "Jan Paweł II czyli jak Karol został Papieżem"
Z przyjemnością informujemy, iż uczennice naszej szkoły zostały nagrodzone w konkursie plastycznym pod nazwą „Św. Jan Paweł II, czyli jak Karol został Papieżem"” zorganizowanym w ramach projektu "Żabnieńskie spotkania z literaturą". W ramach tego konkursu w kategorii klas I-III m. in. nagrody zdobyły:
Zuzanna Flis (klasa III) – II miejsce oraz Lena Madejska (klasa IIa) – III miejsce.
Ponadto, jury konkursowe przyznało także wyróżnienia. Otrzymały je m.in. uczennice klasy III – Zuzanna Kornaus i Ewa Rygielska.
Uroczyste spotkanie uczestników konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 12 października br. w GCK w Żabnie.
Nagrodzonym i wyróżnionym dziewczętom serdecznie gratulujemy!
Konkurs plastyczny
Kolejny sukces sportowy Eryka Nawój
Z ogromną radością informujemy, iż uczeń naszej szkoły Eryk Nawój z klasy VII wywalczył I miejsce w Pucharze Małopolski we wspinaczce na czas w kategorii młodzików. Zawody te odbyły się 26 września 2020 r. na ścianie wspinaczkowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Dzięki swoim umiejętnościom Eryk może odnotować na swoim koncie kolejny udany występ.
Erykowi szczerze gratulujemy wyróżnienia i życzymy, aby kolejne sukcesy stanowiły
źródło motywacji do podejmowania kolejnych wyzwań. Brawo!
Konkursy
Regulamin:
https://krakow.stat.gov.pl/powszechny-spis-rolny-psr-2020/konkursy/
Spis Rolny AD 2020
Przypominamy, iż do końca listopada br. trwa Spis Rolny!
Spotkanie z podróżnikiem i pisarzem Arkadym Pawłem Fiedlerem
Dnia 13 października w Centrum Kultury KOS w Łęgu Tarnowskim odbyło się kolejne spotkanie autorskie w ramach projektu „Żabnieńskie spotkania z literaturą”, w którym udział wzięły klasy 7 i 8 naszej szkoły. Tym razem gościem spotkania był Arkady Paweł Fiedler, wnuk Arkadego Fiedlera, wybitnego pisarza i podróżnika, autora książki "Dywizjon 303". Arkady Paweł Fiedler jest pasjonatem podróży samochodowych, producentem filmów podróżniczych, fotografem i autorem wydanej w 2016r. książki pt:. „Maluchem przez Afrykę”. Jest pomysłodawcą i organizatorem projektu filmowo-podróżniczego „PoDrodze”, w ramach którego zrealizował trzy wyprawy: w 2009r. "Maluchem (fiatem 126p) wzdłuż granic Polski", w 2014r. "Maluchem przez Afrykę" (projekt nominowany do nagrody TRAVELERY National Geographic) i w 2016r. "Maluchem przez Azję". Ciekawym opowiadaniom podróżnika o swojej wyprawie po Afryce towarzyszyły piękne zdjęcia i filmy jego autorstwa.
Sukces naszej uczennicy w tzw. kangurze matematycznym
Z przyjemnością informujemy, iż uczennica klasy VI Marianna Frąc w ubiegłym roku szkolnym odniosła znaczący sukces w tzw. kangurze matematycznym. Na 150 możliwych do uzyskania punktów, nasza uczennica zdobyła ich aż 145! Oprócz dużej satysfakcji, udział w konkursie zapewnił Mariannie nagrody książkowe oraz kartę podarunkową do zrealizowania w markowym sklepie sportowym.
Mariannie gratulujemy tęgiej głowy oraz życzymy wielu sukcesów w kolejnych konkursach!
Nasi uczniowie wzięli udział w wycieczce do Zakopanego
W dniach 24 i 25 września 2020 r. uczniowie klas 4 – 8 naszej szkoły uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Zakopanego. Wycieczka odbyła się w ramach projektu „Odkrywam Małopolskę”. Projekt, którego autorami są panie: Lucyna Skrabacz-Jackowska, Anna Tarczoń i Monika Góral zakładał poznawanie regionu Podhala, a zwłaszcza Zakopanego i jego okolic. Przewidywał zaznajomienie z sylwetkami znanych osób związanych z miastem, a także uwrażliwienie na historię i tradycje tego miejsca oraz jego specyfiką ze względu na położenie, faunę i florę. Niebagatelną rolę odgrywa także i skuteczne przekonanie młodzieży do podejmowania aktywnych form spędzania wolnego czasu – zwiedzanie ciekawych miejsc i wędrowanie szklakami górskimi.
W ramach wyjazdu młodzież miała zapewnione wiele atrakcji – wyjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch i kolejką torową na Gubałówkę. Profesjonalny przewodnik tatrzański opowiadał i pokazał ciekawe miejsca w Zakopanem – związane z poetami : Tetmajerem i Kasprowiczem i muzykiem – Szymanowskim. Uczniowie odwiedzili Krupówki. Bardzo ciekawa okazała się wizyta w Izbie Regionalnej „U Gąsienicy” w Murzasichlu. Największą atrakcją bezsprzecznie okazał się popołudniowy pobyt na basenach termalnych w Szaflarach. Zdecydowanie mniej uczniowie byli zadowoleni z wycieczki do Tatrzańskiego Parku Narodowego – trasą do Doliny Strążyskiej. Niestety kondycja fizyczna młodzieży pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście wspaniałe warunki noclegowe i wyżywienie w Pensjonacie „Pod Lasem” w Poroninie Stasikówce zrekompensowały dzieciom „trudy” wędrowania po górach.
Spotkanie Ewą Stadtmüller i Łukaszem Zabdyrem
Po raz kolejny w ramach "Żabnieńskich spotkań z literaturą", dnia 2 października, uczniowie z klasy 2 i 3 naszej szkoły, wzięli usział w warsztatach literacko-plastycznych z autorką książek dla dzieci i młodzieży - panią Ewą Stadtmüller i panem Łukaszem Zabdyrem – ilustratorem książek i komiksów dla dzieci. Pani Ewa Stadtmüller to pedagog, pisarka i dziennikarka w jednej osobie. Jest autorką ponad stu książek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend. Po spotkaniu uczniowie mieli okazję zrobić sobie z gośćmi pamiątkowe zdjęcie, a każda klasa otrzymała w prezencie egzemplarz książki pani Ewy Stadtmüller oraz rysunek komiksowy stworzony przez pana Łukasza Zabdyra w czasie spotkania. Warsztaty odbyły się w Centrum KOS w Łęgu Tarnowskim i przeprowadzone zostały zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.
Spotkanie autorskie z Adamem Tomczykiem
W dniu 25 września uczniowie z klas 4-7 naszej szkoły wzięli udział spotkaniu autorskim z Adamem Tomczykiem w ramach projektu „Żabnieńskie spotkania z literaturą”, które odbyło się w Centrum Kulturalno – Oświatowo – Sportowym w Łęgu Tarnowskim. Pan Adam Tomczyk należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Jest fascynatem historii i etnografii, kolekcjonerem narzędzi dawnego wiejskiego rzemiosła i sztuki ludowej. Jest również autorem licznych książek i opowiadań związanych z naszym regionem, takich jak: „Legendy szepce srebrzysty Dunajec”, „W cieniu Radłowskiego lasu”, „Zaraza” i wielu innych. Podczas spotkania autor podzielił się z uczestnikami receptą na dobrą legendę i zachęcał do sięgania po książki związane z miejscem urodzenia, które wzmacniają poczucie przynależności do „małej ojczyzny”. Młodzież poznała podania związane ze swoimi miejscowościami oraz historię tych terenów. Na zakończenie uczniowie otrzymali zakładki promujące projekt „Żabnieńskie spotkania z literaturą”. Spotkanie odbyło się w reżimie sanitarnym.
Konkurs Piosenki Religijnej online w GCK w Żabnie
Gminne Centrum Kultury w Żabnie zaprasza do udziału w X Gminnym Konkursie Piosenki Religijnej „Ewangelia w piosence”. Tegoroczny, jubileuszowy konkurs będzie miał nieco inną formułę niż konkursy wokalne organizowane do tej pory.Cały konkurs odbędzie się online. Filmiki z nagranym wykonaniem piosenki należy przesłać na adres mailowy Centrum Kultury w Żabnie. Powołana przez Organizatora Komisja oceni nadesłane nagrania i na ich podstawie przyzna miejsca i nagrody. Dodatkowo każdy będzie mógł posłuchać i obejrzeć wszystkich wykonawców w Internecie. Mało tego – na swojego ulubionego wykonawcę będzie można oddać głos, „lajkując” go na Facebooku GCK. Wykonawca z największą liczbą „lajków” otrzyma, niezależnie od werdyktu Komisji Artystycznej, Nagrodę publiczności.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w Konkursie Piosenki Religijnej zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi zasadami konkursu, które zawarte są w Regulaminie.
Ubezpieczenie uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków w roku szk. 2020/21
Szanowni Państwo!
Wszyscy Rodzice otrzymali na e-dzienniku informację, jak uzyskać dostęp do zamieszczonych tam załączników związanych z ubezpieczeniem dzieci w roku szk. 2020/21. Jeśli jednak wykonanie zamieszczonych tam kroków do otworzenia załączników byłoby zbyt czasochłonne, informacje o warunkach ubezpieczenia zamieszczamy na stonie naszej szkoły w zakładce "O szkole" w podrozdziale "Ubezpieczenie uczniów w roku szk. 2020/21".
Rodzic, który zapoznał się z tymi warunkami, podpisuje oświadczenie przekazane przez wychowawcę w 2 egzemplarzach. Jeżeli rodzic nie decyduje się na ubezpieczenie dziecka, pisze krotkie oświadczenie, że rezygnuje z naszej propozycji. To oświadczenie dostarcza wychowawcy w formie pisemnej.
Archiwum Aktualności