Przypominamy, iż Samorząd Uczniowski prowadzi doroczną akcję „Góra Grosza”. W związku z tym, na głównym korytarzu w pobliżu pokoju nauczycielskiego ustawiony został specjalny pojemnik, do którego należy wrzucać przeznaczone na akcję monety. Poprzez udział w tym przedsięwzięciu niesiemy pomoc naszym rówieśnikom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym przedsięwzięciu i z góry dziękujemy za okazaną pomoc, wsparcie oraz empatię i dobre serce.
"Góra Grosza" w naszej szkole
Zaproszenie do wspólnego świętowania tzw. Mikołajek
Wielkimi krokami zbliża się Dzień Św. Mikołaja. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem, chcąc urozmaicić szkolną rzeczywistość, zaprasza całą społeczność szkolną do wspólnego celebrowania tego wyjątkowo sympatycznego dnia. W związku z tym prosimy, aby w najbliższy czwartek, tj. 6 grudnia, ubrać do szkoły stroje w kolorze czerwonym, a także przynieść ze sobą atrybuty Mikołaja, czyli czerwone czapki z białymi dodatkami. Stroje Mikołaja także mile widziane. Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej
20 listopada 2018r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Najpierw pierwszoklasiści zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z jej zbiorami, regulaminem i zasadami udostępniania księgozbioru. Następnie uroczyście złożyli przyrzeczenie, że będą chętnie czytać i szanować książki oraz przestrzegać regulaminu biblioteki. Po tej deklaracji dla każdego ucznia została założona karta biblioteczna. W tym momencie nastąpiło pierwsze wypożyczenie książki przez nowych czytelników, co spotkało się z ich ogromną radością. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy uczniowie klasy pierwszej otrzymali dyplomy pasowania na czytelnika. Mamy nadzieję, że od tej chwili każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę szkolną.
Podziękowania za udział w akcji "Pomóżmy Świętemu Mikołajowi dotrzeć na Kresy"
W imieniu Dyrekcji Szkoły oraz opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego bardzo serdecznie dziękujemy wychowawcom oraz poszczególnym klasom za udział w zbiórce przyborów szkolnych w ramach akcji Pomóżmy Świętemu Mikołajowi Dotrzeć na Kresy, której organizatorem jest tarnowski oddział Towarzystwa Przyjaciół Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Szczególne słowa podziękowania kierujemy na ręce rodziców naszych uczniów, gdyż to dzięki ich życzliwości i zaangażowaniu udało się nam zgromadzić naprawdę dużo różnych potrzebnych dzieciom w szkole rzeczy. Są to min.
- bloki rysunkowe – 18 szt. - zeszyty 60/96 kartek – 56 szt.
- notesy – 10 szt. - pisaki – 26 szt.
- kredki – 35 szt. - plastelina – 8 szt.
- farby akwarele – 21 szt. - farby plakatowe – 6 szt.
- puzzle – 1 szt. - temperówki – 7 szt.
- długopisy – 8 szt. - klej – 16 szt.
- ołówki – 22 szt. - taśma klejąca – 7 szt.
- linijki – 8 szt. - gumki do mazania – 11 szt.
- piórniki – 3 szt. - odblaski – 3 szt.
- zabawka – 1 szt. - nożyczki – 1 szt.
Ponadto, kilkanaście opakowań cukierków typu draże oraz wafelków.
Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za zrozumienie i otwarcie na potrzeby dzieci z pochodzących z polskich rodzin mieszkających w małych miejscowościach w okolicach Lwowa na Ukrainie. Taka empatyczna postawa świadczy również o tym, iż nauczanie patrona naszej szkoły Ojca Św. Jana Pawła II jest znane społeczności szkolnej i wcielane w życie co dnia na różne sposoby.
Informujemy, iż zebrane przybory szkolne zostaną w najbliższych dniach przekazane organizatorowi przedsięwzięcia, w imieniu którego także przekazujemy wyrazy uznania i podziękowania.
Pomóżmy Świętemu Mikołajowi dotrzeć na Kresy
Z przyjemnością informujemy, iż nasza szkoła wspólnie z innymi szkołami z terenu miasta Tarnowa wraz z Towarzystwem Przyjaciół Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich włącza się w akcję Pomóżmy Świętemu Mikołajowi dotrzeć na Kresy. Celem tej akcji jest wymierna pomoc Polakom, a w szczególności dzieciom, mieszkającym w małych miejscowościach w okolicach Lwowa na Ukrainie. Udział w tym przedsięwzięciu jest całkowicie dobrowolny, a polega na przygotowaniu paczek świątecznych zawierających przybory szkolne. W związku z tym wszyscy chętni uczniowie proszeni są o zakup wskazanych przyborów szkolnych w cenie ok. 3 zł. Zbiórka potrwa do 27.11. br. tj. do następnego wtorku. Uwaga! Przybory zostawiamy w swojej sali lub przekazujemy wychowawcy. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do udziału we wspomnianej akcji, gdyż w ten sposób możemy wspólnie wesprzeć swoich rówieśników z polskich rodzin mieszkających poza granicami kraju, którym przyszło żyć w mniej komfortowych warunkach.
Wielka Wojna czyli rzecz o I wojnie światowej w okolicach Tarnowa
W związku z licznymi prośbami dotyczącymi wykładu pana Mieczysława Czosnyki wygłoszonego w trakcie uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, informujemy, iż klikając w poniższy link otworzycie Państwo artykuł, na podstawie którego prelegent relacjonował wydarzenia rozgrywające się w okolicach Tarnowa podczas tzw. Wielkiej Wojny. Zapraszamy do lektury!
Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
Wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Łęgu Tarnowskiego oraz Gminnym Centrum Kultury w Żabnie społeczność szkoły zorganizowała dla mieszkańców naszej miejscowości obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość, która miała charakter wieczornicy patriotycznej, odbyła się w Centrum Kulturalno-Oświatowo-Sportowym wsi, a złożyły się na nią okolicznościowy program artystyczny, mini-wykład tematycznie związany z odzyskaniem przed 100 laty niepodległości oraz szarlotkowa biesiada i wspólne śpiewanie. W przygotowanym na tę okazję programie artystycznym wzięli udział zarówno młodsi, jak i nieco starsi uczniowie łęgowskiej szkoły podstawowej. Występ rozpoczął tradycyjny polonez, po którym uczniowie zaprezentowali wiersze, piosenki, a nawet pantomimę opowiadającą dzieje naszego kraju. Ważnym elementem spotkania był także mini-wykład wygłoszony przez łęgowianina p. Mieczysława Czosnykę. W trakcie spotkania jego uczestnicy zaproszeni zostali do wspólnej pamiątkowej fotografii oraz złożenia podpisów na okolicznościowym tableau. Wśród licznie przybyłych na spotkanie gości nie zabrakło nowo wybranej Burmistrz Miasta i Gminy Żabno – p. Marty Herduś. W rocznicowych obchodach uczestniczyli także min. ks. Antoni Augustyn – proboszcz parafii Łęg – Zamoście, p. Adam Biedroń – radny powiatowy oraz radni Gminy Żabno, a także sołtys naszej wsi – p. Robert Tryba.
Natalia Patulska z klasy II zwyciężczynią regionalnego konkursu plastycznego Pocztówka do niepodległości
Z ogromną przyjemnością informujemy, iż uczennica naszej szkoły Natalia Patulska zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym pt. Pocztówka do niepodległości. Konkurs ten miał charakter konkursu regionalnego, a do udziału w nim zaproszeni zostali uczniowie gmin Powiśla Dąbrowskiego oraz Gminy Żabno. Jego organizatorem oraz fundatorem nagród była fundacja CORDARE. Zgłoszone do konkursu prace oceniane były dwukrotnie. W pierwszej kolejności prace ocenione zostały na szczeblu gminnym, a następnie regionalnym. Na pierwszym etapie zgłoszono 150 prac, a na drugim wybierano te najciekawsze spośród 315. Wśród tak dużej liczby prac pocztówka do Niepodległości autorstwa Natalii okazała się najlepsza i tym samym przyznano jej najwyższe wyróżnienie - Grand Prix. Dzięki temu wyróżnieniu praca Natalii znalazła się na okładce kalendarza na rok 2019. Ponadto, w sprzedaży pojawiły się podkoszulki z nadrukiem przedstawiającym pracę konkursową Natalii. Nagrodą rzeczową dla zwyciężczyni był telefon komórkowy z opłaconym abonamentem. We wtorek 6 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów 13 laureatom tego konkursu.
Natalii Patulskiej ogromnie gratulujemy oryginalnego pomysłu,
który zyskał uznanie jury konkursowego oraz życzymy kolejnych sukcesów!
Pamiętamy ...
Społeczność naszej szkoły pamięta o zasłużonych mieszkańcach Łęgu Tarnowskiego. W dniu poprzedzającym Święto Zmarłych uczniowie klas gimnazjalnych zapalili znicze przez kaplicą grobową rodzin Męcińskich i Zborowskich, a także na grobie powstańca styczniowego Antoniego Sulczewskiego. Nie zapomnieli również o tych, którzy oddali życie za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Oddając hołd wszystkim poległym, zapalili znicze przez Pomnikiem Grunwaldzkim oraz przed Dębem Katyńskim w parku nieopodal budynku gimnazjum.
Uroczystość ślubowania uczniów klasy I
W kalendarzu imprez szkolnych ważne miejsce zajmuje ślubowanie uczniów klasy pierwszej. W tym roku uroczystość odbyła się 26 października, a udział w niej wzięli nie tylko pierwszoklasiści, ale także ich rodzice, dyrekcja szkoły i nauczyciele oraz nieco starsi koledzy i koleżanki. Na program artystyczny złożyły się wiersze i piosenki poświęcone życiu szkolnemu, patronowi szkoły oraz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ważnym elementem spotkania był również brawurowo zatańczony przez dzieci krakowiak. Szczególnie duże emocje towarzyszyły samemu ślubowaniu oraz pasowaniu na ucznia, którego, w obecności sztandaru, dokonał dyrektor szkoły p. mgr Bogusław Świątek. Po tym wzruszającym dla wszystkim momencie nastąpiło rozdanie pierwszakom pamiątkowych dyplomów oraz okolicznościowych upominków od rodziców oraz starszych kolegów i koleżanek. Nie zabrakło także serdecznych życzeń, które w imieniu społeczności szkolnej przekazał pierwszakom Dyrektor Szkoły.
Tegoroczna uroczystość została pomyślana i przygotowana w nieco odmienny niż w latach ubiegłych sposób. Chcąc podkreślić doniosły w historii Polski moment, wychowawca klasy I p. mgr Katarzyna Kowalczyk, w opracowanym programie artystycznym nawiązała do tych elementów regionalnych, które są bliskie dziecku. Występ w strojach krakowskich oraz zatańczenie na scenie krakowiaka było podkreśleniem przywiązania dzieci nie tylko do tej Małej Ojczyzny, ale także Polski – Ojczyzny, która w tym roku świętuje wyjątkowy jubileusz.
Ślubowanie na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci. I to nie tylko za sprawą żmudnych przygotowań do uroczystości oraz towarzyszącym temu wydarzeniu emocjom, ale przede wszystkim dlatego, że od jego momentu każde z nich stało się pełnoprawnym członkiem społeczności szkolnej.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby nauka była odkrywaniem piękna świata, któremu towarzyszyć będzie coraz lepsze rozumienie praw nim rządzących!
Muzyczny sukces Darii Nawój z klasy VIII
Z dużą przyjemnością informujemy, iż uczennica klasy VIII - Daria Nawój na swoim koncie odnotowała kolejny sukces. Tym razem w zakresie muzyki. Obdarzona pięknym głosem ośmioklasistka wzięła udział w konkursie piosenki religijnej zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Żabnie. Występ Darii zachwycił jury, które, po wysłuchaniu wszystkich uczestników, przyznało jej I miejsce.
Darii serdecznie gratulujemy udanego występu i życzymy dlaszych sukcesów!
Występ szkolnego koła teatralnego "Suflerek" na deskach GCK w Żabnie
Z przyjemnością informujemy, iż uczniowie skupieni w szkolnym kole teatralnym Suflerek wystąpili w dniu dzisiejszym na deskach GCK w Żabnie. Ich przedstawienie musicalowe pt. Zagubiony pantofelek zostało zaprezentowane dla szerszego grona publiczności, którą stanowili uczestnicy przeglądu piosenki religijnej. Dla młodych aktorów było to zupełnie nowe doświadczenie, gdyż po raz pierwszy mieli okazję, aby wystąpić na dużej scenie i poczuć się, jak profesjonaliści. Pomimo lekkiej tremy, każdy z występujących spisał się na medal i swoją rolę odegrał wyśmienicie, a dzięki doskonałej reżyserii, oprawie muzycznej i oświetleniu, wyeksponowane zostały najważniejsze elementy historii tytułowej bohaterki. Na niewątpliwy sukces spektaklu złożyło się wiele czynników, min. systematyczne próby, przemyślane stroje oraz doskonale dobrane utwory i towarzyszący im ruch sceniczny, które tak naprawdę pozwalają poznać i śledzić losy Kopciuszka. O tym, iż przedstawienie zostało odebrane bardzo pozytywnie i zainteresowało licznie zgromadzoną widownię świadczyły gromkie brawa, którymi zostali nagrodzeni występujący na scenie członkowie naszego szkolnego koła teatralnego oraz jego opiekunowie p. mgr Katarzyna Kowalczyk i p. mgr Anna Zysek, a także odpowiedzialny za muzyczną stronę spektaklu p. Krzysztof Dymon.
Szczerze gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych ciekawych pomysłów!
Obchody Dnia Patrona
Rokrocznie 16 października społeczność naszej szkoły włącza się w obchody Dnia Papieskiego świętując tzw. Dzień Patrona. Tradycyjnie składają się na nie odprawiana w asyście pocztu sztandarowego w kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Łęgu Tarnowskim msza św. oraz uroczyste spotkanie w budynku szkoły. Obchody Dnia Papieskiego są zawsze doskonałą okazją, aby z jednej strony przypomnieć dzieciom i młodzieży sylwetkę oraz nauczanie Ojca Św. Jana Pawła II, a z drugiej, zwrócić uwagę młodego pokolenia na te wartości, które w życiu należy cenić i którymi należy się kierować. W bieżącym roku na obchody Dnia Papieskiego złożyło się także przedstawienie musiacalowe pt. Zagubiony Pantofelek zaprezentowane przez koło teatralne Suflerek, które wraz ze społecznością szkolną obejrzeli zaproszeni na tę uroczystość goście min. ks. prałat Roman Wójcik, ks. dziekan Antoni Augustyn, p. Jolanta Sak – kierownik ZOSSiP, przedstawiciele władz samorządowych – p. Renata Szczebak, p. Marta Herduś oraz p. Anna Barwacz-Jachym, a także p. Marta Warias – dyrektor GCK w Żabnie oraz p. Renata Kostrzewa – dyrektor przedszkola w Łęgu Tarnowskim. Na spotakniu obecni byli także emerytowani pracownicy naszej szkoły.
Konkurs literacki
Z uwagi na to, iż część szkół nie otrzymała informacji o Gminnym Konkursie Literackim „Polskie drogi do niepodległości” organizowanym przez naszą szkołę przesyłamy ponownie regulamin tego konkursu.
Termin nadsyłania prac konkursowych przedłużamy do 6 listopada 2018r. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.
Regulamin konkursu: Konkurs_literacki.odt
Święto patrona szkoły
We wtorek 16.10 2018r. nasza społeczność uczestniczy w uroczystościach związanych z obchodami Dnia Patrona Szkoły –
Ojca Świętego Jana Pawła II.
Uroczystość odbędzie się w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej na Zamościu podczas mszy św. o 9.00.
Istnieje możliwość dowozu dzieci spod budynku szkoły do kościoła i z powrotem
Wyjazd spod szkoły 8.30 – 8.35
Powrót pod szkołę 10.15 – 10.20
Dzień Patrona jest tradycyjnie dniem wolnym od zajęć edukacyjnych. Rodzice, którzy chcą, aby w tym dniu dziecko było objęte opieką świetlicową, proszeni są o zgłoszenie tego do sekretariatu szkoły 14 – 645 – 11 – 80
Informacja dla rodziców
Ważny komunikat
Archiwum Aktualności