• Zasoby biblioteki szkolnej

•              Biblioteka szkolna jest pracownią szkolną, służącą realizacji potrzeb i zainteresowań uczniów, zadań dydaktycznych i wychowawczych szkoły, doskonaleniu warsztatu nauczyciela.

Biblioteka w naszej szkole zajmuje przestronne, słoneczne pomieszczenie. Posiadamy ok. 12500 woluminów oraz na bieżąco uzupełniane i uaktualniane zbiory multimedialne.

Przyjazna atmosfera daje dzieciom, oprócz wypożyczania książek i korzystania z czytelni, możliwość wyciszenia się i odreagowania od codziennych problemów.
                 Tutaj zawsze znajdzie się czas, aby porozmawiać z uczniem o jego zainteresowaniach, planach, nastrojach, ważnych dla niego wydarzeniach.

Czytelnia wykorzystywana jest również na spotkania metodyczne, spotkania kółka czytelniczego oraz lekcje biblioteczne.

W bibliotece czytelnicy mogą wypożyczać lektury szkolne, literaturę  popularnonaukową, literaturę piękną dla dzieci i młodzieży, jest pokaźny zbiór literatury  metodycznej dla nauczycieli. Do dyspozycji jest również księgozbiór podręczny:

encyklopedie ogólne i przedmiotowe, słowniki językowe i rzeczowe, leksykony, albumy,

informatory i poraniki z różnych dziedzin wiedzy.

Biblioteka posiada bogaty zbiór materiałów o  regionie.

Obok książek  w bibliotece znajdują się również czasopism dla dzieci i młodzieży, takie jak "Świerszczyk", "Victor Junior",  "Przyroda Polska" i „Młody technik”.