• Podręczniki-regulmin wypożyczeń

• 1.  Po otrzymaniu podręczników Uczeń podpisuje każdy z nich swoim imieniem i nazwiskiem w odpowiedniej rubryce (długopisem lub piórem) lub w przypadku jej braku na wewnętrznej stronie okładki.

2. Przez cały okres użytkowania Uczeń dba o właściwe i czyste obłożenie podręcznika w okładkę foliową oraz zabezpieczenie go przed zniszczeniem.

3. Zabrania się dokonywania jakichkolwiek wpisów i notatek w podręcznikach. Dopuszcza się używania ołówka w celu zaznaczenia np. pracy domowej.

4.  Uczeń ma obowiązek na bieżąco dokonywać drobnych napraw lub ewentualnej wymiany okładki.

5. Wraz z upływem terminu zwrotu, najpóźniej tydzień przed zakończeniem roku szkolnego, Uczeń powinien przygotować podręczniki do zwrotu, tj. wymazać wpisy dokonane ołówkiem, podkleić rozdarte kartki itp., a następnie cały wypożyczony komplet podręczników, wraz z ich dodatkowym wyposażeniem (płyty, mapy, plansze itp.), oddać  do biblioteki szkolnej w uzgodnionym z wychowawcą klasy i nauczycielem bibliotekarzem terminie. Zeszyty ćwiczeń nie podlegają zwrotowi.

6. Uczeń, który w trakcie roku szkolnego, z powodów losowych, rezygnuje z edukacji w Szkole, zobowiązany jest zwrócić otrzymane podręczniki lub materiały edukacyjne.

7. W przypadku zgubienia podręcznika, znacznego zużycia bądź jego zniszczenia, rodzice są zobowiązani do zwrotu kosztów zakupu nowego podręcznika.

8. Koszty podręczników są określane na dany rok szkolny zgodnie z aktualnym Rozporządzeniem MEN.

9. Regulamin wchodzi w życie z dniem 1 września 2019 roku.