• Wyniki konkursu na zakładkę ekologiczną do książki

          • Rozstrzygnięty został konkurs na wykonanie ekologicznej zakładki do książki. Uczniowie, którzy zgłosili swoje prace do konkursu wykazali się dużą kreatywnością. Wszystkim laureatom i wyróżnionym gratulujemy!

            Wyniki konkursu:

            I miejsce: Jakub Rogóż z kl. 1

            II miejsce: Maja Kołodziej z kl. 1

            III miejsce: Emilia Pis z kl. 3a i Paweł Sasak z kl. 3b

            Wyróżnienia otrzymali: Nikola Szatko z kl. 2, Sophia Rucka z kl. 3a i Szymon Sasak z kl. 4.

             

          • Pielgrzymka do Sanktuarium w Zabawie

          • 17 maja kl III a odbyła pielgrzymkę do Sanktuarium bł. Karoliny Kózki w Zabawie. Przeszliśmy szlakiem męczeństwa. Następnie oglądneliśmy wizualizacje „W wiosce galicyjskiej” oraz przedmioty używane 100 lat temu. Na parkingu za kościołem widzieliśmy szczątki wraku amerykańskiego samolotu „Dakota” biorącego  udział w II wojnie światowej. Wyjazd zakończyliśmy „słodkim piknikiem” przygotowanym  przez  mamy. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i już planują następny  wyjazd.

          • Wakacje z KANĄ 2022

          • Już od 1 maja UKS KANA w Tarnowie realizuje zapisy na Lato z KANĄ 2022.

            Oferta jest skierowana dla wszystkich w wieku od 7-11 lat i dotyczy nie tylko dzieci i młodzieży z miasta Tarnowa.

            W tym roku KANA organizuje dwie półkolonie w Tarnowie.

            Dziećmi i młodzieżą opiekuje się wykwalifikowana kadra pedagogiczna i trenerska.

            Na organizowane półkolonie można się zapisywać osobiście w siedzibie KANY (Tarnów, ul. Mościckiego 12) lub za pomocą strony kana.pl.

            Informacje udzielane są także telefonicznie pod numerem telefonu: 14 6888 111
            w dni powszednie, w godzinach od 9:00 do 19:00.

            Bliższe szczegóły znajdują się na stronie KANA.pl

             Link:

            KCEM KANA - To będzie niezapomniane LATO z KANĄ !

          • Dzień Dziecka - piknik w Żabnie

          • Zapraszamy na Dzień Dziecka

            Gminne Centrum Kultury w Żabnie zaprasza na piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

            Gminne Centrum Kultury wspólnie z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Żabnie zapraszają na rodzinny piknik. Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka na placu pomiędzy Centrum Kultury a Szkołą Podstawową w Żabnie przygotowanych zostanie szereg atrakcji dla małych i dużych. Zaplanowano m.in. plenerowe widowisko "Lodowa kraina", któremu towarzyszyć będzie lodowe disco w śniegu i bańkach mydlanych. Będą pojazdy policyjne i strażackie, malowanie twarzy i tatuaże. Nie zabraknie także kiełbasek i lodów, które ufunduje Zarząd Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego oraz pyszności od Stowarzyszenia Rozwoju Siedliszowic "U Tatara". Bedą w tym dniu także sygnaliści i psy myśliwskie z PZŁ w Tarnowie. Bedą zabawy i animacje oraz "miasteczko harcerskie" i pokazy pierwszej pomocy przygotowane przez harcerzy z 5.TDH w Żabnie. Wstęp wolny. Zapraszamy. Dobra zabawa gwarantowana.

            W ramach obchodów Dnia Dziecka odbędzie się interaktywne spotkanie teatralne w wykonaniu „Studio Fama”. Wydarzenie zrealizowane zostanie w ramach projektu „Koło kultury", finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt realizowany jest w 2 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Radłowskie Forum Rozwoju. Patronat honorowy nad projektem sprawują: Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka i Burmistrz Żabna – Marta Herduś. 

             

          • Wycieczka klasy VI do Kopalni Soli w Bochni

          • 6 maja 2022 r. uczniowie klasy VI wraz dwoma nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Wyjazdowi towarzyszyło kilka atrakcji, a pierwszą z nich był przejazd pociągiem z Tarnowa do Bochni. Dla niektórych uczestników była to pierwsza w życiu podróż tym środkiem lokomocji! Kolejnymi atrakcjami były: zjazd szybem na głębokość 212 m oraz przejazd wagonikami, od którego rozpoczęło się zwiedzanie bocheńskiej kopalni będącej najstarszym, nieprzerwanie działającym zakładem przemysłowym w Europie.

            Historię kopalni oraz wiele anegdot związanych z wydobywaniem w Bochni soli opowiedziała dzieciom nie tylko przewodniczka, ale także polscy królowie i żupnicy genueńscy, duch mnicha cystersa i pracujący górnicy. Było to możliwe za sprawą licznych multimedialnych pokazów, interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk pozwalających poznać średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty działalności kopalni. Dzięki takiej formie przekazu, uczniowie mieli wrażenie, że normalna praca górników w kopalni toczy się tuż obok nich. Ostatnim punktem pobytu w kopalni był półgodzinny pobyt w Komorze Ważyn, gdzie był czas na odpoczynek i grę w piłkę na podziemnym boisku.

            Kilkugodzinny pobyt w kopalni był ciekawą lekcją oraz okazją, aby cofnąć się w przeszłość, poznać historię kopalni soli, dowiedzieć się o trudnej pracy i żmudnej pracy zatrudnionych tam górników.

          • Spotkanie autorskie w bibliotece w KOSie

          • W dniu 10 maja w bibliotece w KOSie klasy druga i trzecie brały udział w spotkaniu autorskim z Panią Edytą Zarębską i jej mężem Robertem muzykiem i animatorem. Pani Edyta nie tylko pisze książki ale sama je też ilustruje. Próbki swojego talentu pokazała podczas spotkania wykonując piękne ilustracje. Rysowały małymi fragmentami, a dzieci zgadywały co to będzie. Pani Edyta wystąpiła w pięknej baśniowej sukni. Opowiedziała dzieciom o swoim dzieciństwie, w którym jej największym marzeniem było pisanie książek. Okazuje się że, nigdy nie wolno rezygnować ze swoich marzeń i nie zrażając się trudnościami po drodze dążyć do ich spełnienia. Do wspólnej zabawy włączył się też pan Robert. Zagrał i zaśpiewał dzieciom piosenkę, którą sam skomponował. Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniu. Odpowiadały na pytania, śpiewały, klaskały do rytmu. Pan Robert przeczytał też dzieciom fragment jednej z książki żony. Dzieci miały nie lada zadnie - po odczytaniu fragmentu musiały zapamiętać o kim czytał Pan i jakie przygody spotykały bohaterów. Dzieci celująco podołały zadaniu. Były bardzo zainteresowane, skoncentrowane i zdyscyplinowanie. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i było świetną okazją do wzbudzenia u dzieci zamiłowania do czytelnictwa.

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

          • Nasza szkoła beneficjentem programu "Laboratoria Przyszłości"

          • Z ogromną radością informujemy, iż nasza szkoła jest beneficjentem rządowego programu "Laboratoria Przyszłości". Celem w/w programu jest wyposażenie szkół w nowoczesny sprzęt (drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań itp.), dzięki czemu zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Choć program wdrożony będzie od przyszłego roku szkolnego, nasza szkoła otrzymała już pierwsze sprzęty. 

          • Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Ortograficznym

          • W dniu 28 kwietnia uczniowie klas 2 i 3 brały udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym w Żabnie. Uczeń klasy 2 Jakub Kobos otrzymał wyróżnienie. Pozostali uczniowie, wykazali się dużą czujnością ortograficzną. Otrzymali dyplomy za udział w Konkursie. Gratulujemy uczniom, życzymy dalszych sukcesów oraz ponownej próby swoich sił w przyszłym roku.