• Adresaci SPInKi

•  „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”
          Nasza szkoła bierze udział w projekcie współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i gminy Żabno pod nazwą „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II”.

Adresatami działań podejmowanych w ramach  SPInKi (Szkolny Punkt Informacji i kariery) są uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej ich rodzice  oraz nauczyciele. Wsparcie  doradcze  polega na  realizacji  warsztatów  oraz  stworzeniem  Indywidualnego Planu Działań z  uczniami klas drugich i trzecich.
            W ramach projektu uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach warsztatowych i konsultacjach indywidualnych z doradcą –nauczycielem p. A Kowal.
          W ramach godzin zajęć warsztatowych obejmujących treści merytoryczne z czterech modułów („Samopoznanie”, „Zawodoznawstwo”, „Rynek edukacji i pracy”, „Planowanie”) będą odbywać się także wycieczki do zakładów pracy, wyjazdy na Targi Edukacyjne, spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, gry, konkursy, zabawy i quizy. Ponadto uczniowie opracują dla siebie wraz z doradcą Indywidualny Plan Działań.
          Głównymi celami projektu są: przygotowanie uczniów do świadomego wyboru zawodu zgodnie z ich zainteresowaniami i możliwościami, poznanie siebie, dostarczanie młodzieży informacji o zawodach, wymaganiach rynku pracy,
          o systemie szkolnictwa ponadgimnazjalnego.
          Projekt będzie realizowany do grudnia 2020 roku. Uczestniczący w nim uczniowie nie ponoszą żadnych opłat.