• CO W SZKOLE SŁYCHAĆ 2010/2011

Kiermasz podręczników szkolnych

W Szkole Podstawowej będzie możliwość zakupienia podręczników. Informacja o terminach - na plakatach.

II Gminny Konkurs Informatyczny "Mistrz Komputera"

W Szkole Podstawowej w Sieradzy odbył się drugi etap konkursu informatycznego dla szkół podstawowych. Uczennica Zuzanna Łagowska otrzymała wyróżnienie, Michał Czwórnóg  - dyplom za uczestnictwo w konkursie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Występ klasy pierwszej

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akademii przygotowane przez klasę pierwszą z okazji Świąt Wielkanocnych.

II Gminny Konkurs Informatyczny

8. Sylwia Świętek – 17p
          9. Gabriela Kotapka – 15p
          10. Paulina Wieczorek – 15p

Do etapu II zakwalifikowali się:

1. Michał Czwórnóg kl. 6a
          2. Zuzanna Łagowska kl. 6b

GRATULUJEMY!!!

17 marca 2011...

W dniu 17 marca 2011r w Wyższym Seminarium Duchownym, w Tarnowie odbyło się XI Diecezjalne Forum Rodziny Szkół im. Jana Pawła II pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Wiktora Skworca, Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej.

Udział w nim wzięli przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Ojca Św. Jana Pawła II w Łęgu Tarnowskim.

W programie znalazły się: „Droga Krzyżowa z Janem Pawłem II” , Koncert – „Uczę się żyć naśladując Jana Pawła II„ oraz Msza Św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa W. Skworca.

Odbyła się też prezentacja dorobku trzech szkół związanego z pracą wokół nauki Jana Pawła II.

Nasza szkoła przygotowała prezentację, dotyczącą Patrona. Znalazły się na niej tablice przedstawiające historię szkoły, uroczystość nadania imienia, rajdy i wycieczki szlakiem Patrona oraz uroczystości szkolne. Prezentację przygotowała Pani Beata Rzenno. Wyeksponowano też kroniki szkoły, prace wykonane przez uczniów oraz pamiątki związane z Patronem. W przygotowanie wystawy włączyli się uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii  "Spotkanie Szkół im. JP II"

ZAWODY SPORTOWE-SIATKÓWKA

1 marca w Mistrzostwach Gminy Żabno w piłce siatkowej dziewcząt Szkół Podstawowych nasza drużyna zdobyła III miejsce, 3 marca drużyna chłopców wywalczyła II miejsce. GRATULUJEMY!!!

ZAJĘCIA KARATE

W naszej szkole odbywać się będą w czwartki zajęcia karate dla uczniów.

Klasy 1-3 w godz. 12.30 - 13.30

Klasy 4-6 w godz. 14.00 - 15.00

Odpłatność wynosi 15 zł za miesiąc (4 spotkania).

Pierwsze zajęcia w dniu 24 lutego 2011r.

Zapisy przyjmują wychowawcy klas. Rodzice proszeni są o wypełnienie pisemnej zgody na udział w tych zajęciach.

MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD GRUP KOLĘDNICZYCH

26 stycznia grupa kolędnicza z naszej szkoły, przygotowana przez Siostrę katechetkę, zaprezentowała się w I Międzyszkolnym Przeglądzie Grup Kolędniczych zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Ilkowicach. Zdobyli II miejsce. Gratulujemy!!!

JASEŁKA W SZKOLE

Uczniowie klasy 3 wraz ze swoją wychowawczynią przygotowali Jasełka. Klasy 1-6 obejrzały przedstawienie 20 stycznia przed południem, a o godzinie 17.00 na występ zostali zaproszeni rodzice. Nad nałością czuwała p. K. Schab, dekorację przygotowały panie: M. Dąbrowska-Moskal, B. Rzenno i K. Jachimek. Szkolny zespół wokalny, ćwiczący z p. M. Pyteraf, wykonał kolędy i pastorałki.

KURS TAŃCA

W środę 15 grudnia pierwsze spotkanie.

Klasy 1-3 od godziny 12.15 - 14.00

Klasy 4-6 od godziny 15.00 - 17.00

KONKURS "Piosenka szkolna II"

26 listopada w Szkole Podstawowej w Sieradzy odbył się konkurs "Piosenka szkolna II". Z naszej szkoły udział wzięły dwie uczennice z klas drugich: Sylwia Mendala i Iza Smolik. Dzielni marynarze zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Sylwia Mendala otrzymała wyróżnienie, pamiatkowy dyplom i nagrodę książkową. GRATULUJEMY!

ANDRZEJKI

24 listopada w szkolnej zabawie andrzejkowej uczestniczyły klasy 4-6.

25 listopada klasy 1-3 bardzo miło spedziły czas na andrzejkowej zabawie przy muzyce.

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Występ przygotowała klasa druga "a" i szósta "b" wraz ze swoimi wychowawczyniami: p.Marią Krajewską i p.Dorotą Świątek. Szkolny zespół wokalny zaprezentował pieśni patriotyczne.