Wyjazd na Ranczo Pasja
Dnia 4 czerwca 2018 r. dzieci z młodszych klas odwiedziły ośrodek wypoczynkowy Ranczo Pasja w Brzesku. Na obszarze mogły korzystać z takich atrakcji jak: dmuchańce, suchy basen z piłeczkami, dwu-poziomowy pawilon przygód, tor łuczniczy, tyrolka, magiczna sieć, krecik, dwa batuty, tor przeszkód, zakręcona zjeżdżalnia, karuzela, mini ścianka wspinaczkowa, huśtawki, piaskownica, zjeżdżalnia prosta, jazda po torze terenowym na quadach.
Ze wszystkich atrakcji dzieci mogły korzystać wielokrotnie a nad ich bezpieczeństwem czuwał ratownik medyczny. Wspaniałą zabawę zapewniali także animatorzy oraz instruktorzy.
Dwudniowa wycieczka do Zakopanego klas II oddziałów gimnazjalnych oraz klasy VII
W dniach 4 - 5 czerwca br. gimnazjaliści z klas IIa, IIb, IIIb oraz uczniowie klasy VII wraz ze swoimi wychowawcami wzięli udział w wyciecze do Zakopanego. Wśród atrakcji znalazły się min. wyjazd kolejką na Gubałówkę, relaks w termach szflarskich, wędrówka Doliną Strążyską oraz spacer po Krupówkach. Dzięki doskonałym humorom uczestników, a także wymarzonej pogodzie każdy punkt harmonogramu został zrealizowany w 100%. Szczególnie ciekawe i zajmujące było spotkanie z licencjonowanym tatrzańskim przewodnikiem, który nie tylko opowiadał o historii Zakopanego i ludziach związanych z tym regionem, ale także próbował zaszczepić młodzieży fascynację górami. W trakcie wędrówki malowniczą Doliną Strążyską swoje opowieści o Tatrach przewodnik przeplatał anegdotami dotyczącymi samych gór, ale także i górali dzięki czemu była to niezapomniana lekcja historii, geografii i etnografii.
Uczniowie oddziałów gimnazjalnych odbyli sąd nad Książką
W dniu 29 maja br. uczniowie oddziałów gimnazjalnych klas podjęli próbę osądzenia Książki za to, że jest gruba, ciężka, przestarzała i niedzisiejsza. Stało się to za sprawą klasy IIa, która wraz z nauczycielem-bibliotekarzem p. mgr Małgorzatą Dragan oraz swoim wychowawcą p. mgr Anną Tarczoń przygotowała przedstawienie pt. Sąd nad Książką. Na kilkadziesiąt minut wszyscy zebrani na szkolnym hallu uczniowie przenieśli się do sali sądowej, gdzie swoją pracę wykonywał sędzia prowadzący sprawę, obrońca i prokurator, a także pojawiali się kolejni świadkowie obrony i oskarżenia, którzy przedstawili swoje argumenty za i przeciw pozostaniu książki w formie papierowej. W obronie książki stanęła min. wyobraźnia (Małgorzata Trytko), biznesmen (Radosław Świerzb) oraz starsza pani (Martyna Dzioba). Po wysłuchaniu wszystkich stron, bez narady sędzia (Karolina Skrabacz) wydał werdykt: Książka ma pozostać
Gminny Konkurs Recytatorski
Gminne Centrum Kultury oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie były organizatorami Konkursu Recytatorskiego „O Laur Dębu Wolności”. Odbył się on w ramach gminnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Konkurs miał na celu kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, pogłębianie znajomości polskiej poezji patriotycznej z uwzględnieniem okresu rodzącej się w Polsce niepodległości oraz rozwijanie zainteresowań literackich dzieci i młodzieży.
Naszą szkołę reprezentowały:
- Natalia Guzik kl. II
- Laura Prisacaru Cygan kl. I (wyróżnienie)
- Aleksandra Nalepa kl. VI ( wyróżnienie)
- Aleksandra Bajorek kl. V
Społeczność naszej szkoły zainaugurowała uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
W piątek 18 maja br. wspólnie z dziećmi z łęgowskiego przedszkola społeczność naszej szkoły uroczyście zainaugurowała obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach realizacji pierwszego etapu szkolnego projektu pt. „Nasza Niepodległa. 1918 – 2018”.
Celem zorganizowanego w budynku KOS spotkania było zainteresowanie dzieci i młodzieży historią naszego narodu oraz kształtowanie postaw patriotycznych, szczególnie w zakresie rozumienia znaczenia i poszanowania symboli narodowych. Przybrało ono formę teleturnieju, a ze względu na zróżnicowanie wiekowe uczestników przebiegało w czterech odsłonach. Biorący udział w spotkaniu mieli wiele okazji, aby zaprezentować posiadane wiadomości z zakresu historii i geografii naszego kraju, literatury i ortografii, a nawet dorobku polskich sportowców. Nie brakło także wspólnego śpiewania znanych piosenek oraz przypomnienia najbardz
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W poniedziałek 30 IV 2018 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W programie zatytułowanym „Ojczyzna – bliskie słowo” uczniowie klasy VII przypomnieli zebranym, jak ważny dla Polaków był dzień 3 maja 1791 r. Słowa recytowanych przez nich wierszy i prezentacja multimedialna uświadomiły dzieciom, że pod pojęciem Ojczyzna kryje się to, co jest nam bardzo bliskie: lasy, rzeki, łany zboża, czas bliski, ale i dawny, mowa ojczysta, nasi najbliżsi i my sami. Narodowe święto pomogły lepiej przeżywać śpiewane pieśni patriotyczne, a szczególnie piękna piosenka o symbolach narodowych, czyli o fladze, godle i hymnie państwowym.
Klasa II z wizytą w bibliotece szkolnej
W czwartek 26 kwietnia br. bibliotekę szkolną odwiedziła klasa druga, aby posłuchać fragmentu książki Kazimierza Szymeczko pt.: „PoMOLowana Historia. Opowieści Moli Książkowych”, która w ciekawy i zabawny sposób opisuje niektóre wydarzenia z historii naszego kraju. Na początku dzieci opowiadały o znanych im symbolach narodowych, a następnie wysłuchały opowiadania o historii naszego hymnu narodowego, zwanego Mazurkiem Dąbrowskiego lub Pieśnią Legionów Polskich we Włoszech. Na zakończenie uczniowie otrzymali do uzupełnienia krzyżówkę oraz kolorowankę związaną z tematem lekcji.
Kolejny sukces Darii Nawój - II miejsce w Pucharze Polski w Katowicach
Z przyjemnością informujemy, iż uczennica naszej szkoły – Daria Nawój odniosła niedawno swój kolejny sukces. Tym razem w zawodach Pucharu Polski młodzików, juniorek i juniorek młodszych, które odbyły się w Katowicach 14 kwietnia br. Konkurencją, w której wystartowała Daria był bouldering. Dla naszej uczennicy był to bardzo udany występ, gdyż w kategorii juniorek młodszych zajęła drugie - bardzo zaszczytne miejsce. Dodajmy jeszcze, że dla Darii były to już 42 zawody wspinaczkowe. Jej doskonała forma, wytrwałość i pracowitość oraz dobyte doświadczenie zaowocowały powołaniem do kadry narodowej. Swoje pasje i zainteresowania rozwija Daria w KS Sportiva Tarnów po okiem Edyty Ropek i Arkadiusza Kamińskiego.
Mamy wrażliwe i otwarte serca – wsparliśmy walczącą z chorobą Justynę!
I udało się! Dzięki zrozumieniu i zaangażowaniu finansowo wsparliśmy borykającą się z poważną chorobą Justynę Drąg. 13 kwietnia br. nasza szkoła wpłaciła na jej konto 1579 zł. W zbiórce uczestniczyli zarówno uczniowie i ich rodzice, jak i nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły. Dzięki takiej postawie naszej społeczności szkolnej śmiało możemy powiedzieć, iż konsekwentnie wcielamy w życie nauczanie Patrona naszej szkoły: Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi…
Uczennice klasy I na konkursie rectatorskim
Z przyjemnością informujemy, iż uczennice Izabela Kowal oraz Natalia Patulska (klasa I) reprezentowały naszą szkołę na międzyszkolnym konkursie recytatorskim zorganizowanym przez szkołę podstawową w Sieradzy. Konkurs ten odbył się 10 kwietnia br., a jego mottem było Kto Ty jesteś? Polak Mały. Nasze reprezentantki pięknie i z przejęciem recytowały przygotowane na konkurs utwory o charakterze patriotycznym, a szczególne uznanie jury zdobyła Natalia Patulska. Za przejmującą i pełną emocji recytację wiersza Kazimiery Sarneckej pt. Ojczyzna otrzymała ona w tym konkursie wyróżnienie.
Zebranie Rodziców
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim informuje, że w dniu 11.04.2018 r. (środa) o godz.16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami.
Uwaga!
Ruszają czwartkowe wyjazdy na basen oraz piątkowe zajęcia z aerobiku dziecięcego. Zapraszamy wszystkich spragnionych ruchu i aktywności.
Wspólnie możemy pomóc Justynie wrócić do zdrowia
Zapewne każdy z nas słyszał o tym, iż 22- letnia Justyna Drąg z Białej znowu zmaga się z nowotworem. Iskierka nadziei na wyzdrowienie nadeszła aż z meksykańskiego Monterrey, gdzie lekarze stosują nowatorskie metody leczenia tego typu schorzeń. Niestety są one bardzo kosztowne – wynoszą aż 600 tyś. zł. Rodzina i znajomi Justyny czynią wszelkie starania, aby pomóc, ale zadanie jest bardzo trudne i przerasta ich możliwości finansowe.
W ubiegłym tygodniu społeczność naszej szkoły podjęła decyzję o włączeniu się w akcję pomocy Justynie poprzez zorganizowanie zbiórki pieniędzy. Decyzja ta podyktowana była nie tylko wielkotygodniową chrześcijańską wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka, zwłaszcza chorego i cierpiącego, ale także i nauczaniem patrona szkoły - Ojca Św. Jana Pawła II, który wielokrotnie podkreślał potrzebę i wielowymiarowy sens niesienia pomocy innym w możliwy dla siebie
O tradycjach wielkanocnych w bibliotece szkolnej
Dziś uczniowie klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego wzięli udział w lekcji bibliotecznej poświęconej dawnym i obecnym polskim tradycjom wielkanocnym. Na początku dzieci opowiadały o zwyczajach związanych z tym świętem panujących w ich domach oraz o znanych im sposobach ozdabiania wielkanocnych
Logowanie
AKTYWNA TABLICA
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychDane pomiarowe - jakość powietrza w Łęgu Tarnowskim