• Dzień Piżamy w naszej szkole

            W dniu 22 listopada br. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień Piżamy. Jego celem było solidaryzowanie się z osobami przewlekle chorymi spędzającymi większość czasu leżąc w łóżku. Nasi uczniowie, jak zawsze stanęli na wysokości zadania i większość tych najmłodszych oraz tych starszych pojawiła się w szkole w piżamach. Na szkolnych korytarzach już od rana można było spotkać uczniów w kombinezonach piżamowych. Były tygrysy, misie, żabki i inne postaci z krainy bajek. Inni wyjątkowo założyli mięciutkie kapcie, ulubione piżamki i cieplutkie szlafroczki. Dzięki temu z jednej strony w Dniu Piżamy było dużo śmiechu i zabawy, a z drugiej zaś, w czasie godziny wychowawczej był czas, aby porozmawiać o osobach cierpiących z powodu ciężkich chorób, o empatii i potrzebie wsparcia tych osób.

          • Dzień Życzliwości i Pozdrowień AD 2023

            21 listopada jest obchodzony jako Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Tegoroczne obchody tego święta zorganizował Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas I – VIII na przygotowanych przez siebie kolorowych kartonowych listkach napisali życzenia i pozdrowienia oraz miłe słowa dla swoich koleżanek i kolegów, które następnie ozdobiły papierowe Drzewko Życzliwości. Chętnych do przekazania wyrazów sympatii nie brakowało, a na Drzewku Życzliwości niemalże brakowało miejsca na kolejne ciepłe i życzliwe słowa. Idea Dnia Życzliwości i Pozdrowień jest piękna. Oby każdy uczeń pamiętał o tej postawie nie tylko od święta. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie!

          • Warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej już za nami!

            Z ogromną radością informujemy, iż w 21 listopada br. odbyły się w naszej szkole kolejne warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ich celem było utrwalenie i doskonalenie umiejętności z zakresu wykonywania prostych czynności ratowniczych takich, jak np. układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. W trakcie zajęć uczniowie ćwiczyli wykonywanie zabiegów resuscytacyjnych, a w klasach najstarszych dodatkowo młodzież poznała zasady posługiwania się AED. Dla najmłodszych uczniów ogromną atrakcją zajęć był mundur strażacki i jego tajniki, a także możliwość ubrania tegoż munduru. Warsztaty przeprowadził druh Piotr Golec z OSP Łęg Tarnowski, któremu społeczność szkolna serdecznie dziękuje za profesjonalizm oraz pasję, z którą nie tylko opowiadał o pracy strażaków, ale także i demonstrował zabiegi ratownicze.

          • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia także w naszej szkole!

            W dniu 17 listopada br. obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem tej akcji jest propagowanie nauczania-uczenia się matematyki poprzez zabawę, a także odświeżenie swojej wiedzy w tym zakresie. W naszej szkole nauczyciele matematyki przygotowali dla dzieci i młodzieży nie lada niespodziankę – konkurs ze znajomości tabliczki mnożenia oraz rozwiązywane w czasie lekcji matematyki ciekawe ćwiczenia obejmujące mnożenie i dzielenie. Stopień trudności ćwiczeń dostosowany był do kategorii wiekowej - odrębne zadania rozwiązywali uczniowie klas II – III, IV – V oraz VI – VIII.

        • Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej
          • Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej

            Dnia 15 listopada uczniowie klas pierwszych zostali pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Na pocz,atku dzieci zostały zapoznane z zasadami korzystania z biblioteki i poznały znajdujązy się w niej księgozbiór. Po złożeniu podpisu na indywidualnej dla każdego ucznia karcie cztelnika, który był jednoznaczny z akceptacją poznanych zasad, dzieci mogły już samodzielnie wybierać i wypożyczać interesujące je książki. Dzieci otrzymały również specjalną “Wyprawkę Czytelniczą”, mającą na celu zachęcić dzieci do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i do wspólnego z udziałem najbliższych - rodziców, dziadków, rówieśników, opiekunów i nauczycieli. "Wyprawka Czytelnicza" została w całości ufundowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Książki w ramach kolejnej edycji kampanii “Mała książka - wielki człowiek”, której cele

          • Laboratoria Przyszłości - odsłona jesienna

            #LaboratoriaPrzyszłości

            W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie w dalszym ciągu intensywnie korzystają ze sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”, którego celem jest budowanie wśród dzieci i młodzieży kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Ciekawe i angażujące zajęcia z wykorzystaniem zasobów Laboratoriów Przyszłości zostały ostatnio przeprowadzone w klasie Ia. Temat brzmiał „Co tonie, co pływa”, a w czasie lekcji dzieci, wykonując różne doświadczenia, dowiedziały się, co powoduje, iż jedne przedmioty utrzymują się na powierzchni wody z łatwością, inne zaś szybko się zanurzają. W ten sposób zdobyta wiedza na pewno na długo pozostanie w pamięci i z pewnością ułatwi rozumienie zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

          • Szkolne obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

            Społeczność naszej szkoły uczciła 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy V wraz z wychowawcą p. Anną Tarczoń oraz nauczycielem muzyki p. Moniką Pyteraf przygotowali okolicznościowy program, na który złożyły się patriotyczne strofy, piosenki, a także prezentacja historyczna przybliżająca drogi Polaków do niepodległości wiodące przez powstania, walki u boku wojsk napoleońskich, a także i I wojnę światową. W występie brali udział wszyscy uczniowie klasy V przepięknie recytując i śpiewając m.in. Rotę, Boże coś Polskę, Wojenko, wojenko, Rozkwitają pąki białych róż. Szczególnie wzruszające było wykonanie przez nich piosenkę do słów A. Asnyka „Miejcie nadzieję nie tę lichą marną...”. Dodatkowo, podczas akademii dla uczniów klas młodszych pierwszoklasiści z ogromnym przejęciem wyrecytowali chórem „Kto ty jesteś” oraz i zaśpiewali okolicznościową piosenkę. W dniu 11

          • Dzień Dyni

            W dniu 31 października br. Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Dyni. Była wystawa dyń przygotowanych przez każdą klasę oraz mnóstwo koloru pomarańczowego, bowiem był to także Dzień Koloru Pomarańczowego. Klasowe dynie były wprost urzekające - roześmiane, pomysłowe i bardzo sympatyczne! Tak naprawdę trudno było wybrać tą najpiękniejszą - każda miała w sobie to "coś". Koniecznie obejrzyjcie galerię zdjęć poniżej.

        • Wyniki konkursu "Z książką przez pokolenia"
          • Wyniki konkursu "Z książką przez pokolenia"

            Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu na gazetkę klasową podsumowującą ogólnoszkolny projekt "Z książką przez pokolenia", który realizowany jest w ramach NPRCz: I miejsce zajęła klasa 4, ll miejsce klasa 6, lll miejsce klasa 5, lV miejsce klasa 8, V miejsce klasa 7. Gratulujemy zwycięzcom! W kategorii klas młodszych prace ocenione będą indywidualnie, a wyniki podane zostaną 15 listopada. Za najładniejsze prace indywidualne przewidziane są nagrody rzeczowe. Do tego czasu można jeszcze przynosić prace do biblioteki szkolnej, również z klas 4-8.

          • Uroczystość ślubowania uczniów klas I

            Dnia 20 października br. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy 1a i 1b . Dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przedstawiły program artystyczny pełen wierszy, piosenek oraz zadań, których doskonałe wykonanie udowodniło, że pierwszoklasiści naprawdę chcą zostać bardzo dobrymi uczniami. Dzieci złożyły ślubowanie, po czym aktu pasowania na uczniów doskonała Pani Burmistrz, która była obecna na tej wyjątkowej uroczystości. Dzieci otrzymały okolicznościowe życzenia od przedstawicieli rodziców, Pani Dyrektor oraz zaproszonych gości. Nie obyło się też bez upominków oraz poczęstunku. A wrażenia? Było ich mnóstwo i na pewno na długo pozostaną w pamięci dzieci i ich rodziców oraz wychowawców.

          • Konkurs

            VI edycja Quizu pn.: „Co Ty wiesz o Regionie?” organizowanego przez Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w dniach 9 – 27 października br.

            Konkurs z wiedzy o Małopolsce adresowany jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych.

            Celem konkursu jest pogłębianie wszechstronnej wiedzy uczniów na temat funkcjonowania Samorządu Województwa Małopolskiego, historii, dziedzictwa kulturowego, tradycji, produktów regionalnych, zabytków, atrakcji turystycznych oraz słynnych mieszkańców naszej małej ojczyzny. W konkursie zawarta jest także wiedza mówiąca o naszych korzeniach, tradycjach, obyczajach i ludziach– tych znamienitych,ale także zwykłych mieszkańcach.

        • Teatrzyk terapeutyczny w bibliotece szkolnej
          • Teatrzyk terapeutyczny w bibliotece szkolnej

            W dniach 16-19 pażdziernika dzieci z klas 0, 1a i b, 2 oraz 4 uczestniczyły w zajęciach biblioterapeutycznych z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai, który zaprezentowały uczennice z klasy 4. Najpierw uczniowie wysłuchali opowiadania pt.: "Puchate i kolczate", a następnie wzięli udział w zabawach teatralnych i ruchowych, które miały na celu integrację zespołu klasowego poprzez budzenie życzliwości i chęci przebywania razem. Zajęcia były okazją do uświadomienia sobie, że współodpowiadamy za to, jaka jest atmosfera w klasie, grupie, rodzinie i społeczności oraz wpływamy na emocje otaczających nas ludzi. Przedstawienie było jedną z form realizacji zadań NPRCz, a karty do teatrzyku zakupione zostały że środków NPRCz.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
      • AKTYWNA TABLICA

    • Godziny dzwonków

      Niedziela 28.04.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
      • Dane pomiarowe - jakość powietrza w Łęgu Tarnowskim