• Zapisy do szkoły

• Szanowni Rodzice,

Informujemy, że począwszy od roku szkolnego 2014/2015 zmieniły się zasady naboru do szkół.

Art. 18 ust. 1 pkt 1 ustawy o systemie oświaty: „Rodzice dziecka podlegającego obowiązkowi szkolnemu są zobowiązani do dopełnienia czynności związanych ze zgłoszeniem dziecka do szkoły”

Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, dzieci zamieszkałe w jego obrębie przyjmuje się z urzędu. Pierwszeństwo mają też dzieci niepełnosprawne. Rodzice / prawni opiekunowie / wypełniają i składają w sekretariacie szkoły zgłoszenie wyboru szkoły podstawowej, w obwodzie, której dziecko mieszka.

Kandydaci spoza obwodu publicznej szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana szkoła dysponuje wolnymi miejscami, na podstawie kryteriów zawartych w statucie danej szkoły.  W naszej szkole są to:

kryterium

Liczba punktów

- dziecko realizowało obowiązek przedszkolny w naszym przedszkolu

10

- praca obojga rodziców, lub osoby samotnie wychowującej dziecko

10

- rodzeństwo w starszych klasach

5

Rodzice / prawni opiekunowie wypełniają i składają w sekretariacie szkoły wniosek o przyjęcie do publicznej szkoły podstawowej spoza obwodu. Wniosek o przyjęcie do publicznej szkoły podstawowej spoza obwodu może być złożony maksymalnie do 3 szkół podstawowych z określeniem kolejności od najbardziej do najmniej preferowanych. Do wniosku rodzice / prawni opiekunowie dołączają oświadczenie potwierdzające spełnianie wymagań szkoły oraz żądane przez szkołę dokumenty.

Naboru do poszczególnych klas dokona Komisja Rekrutacyjna na podstawie złożonych dokumentów oraz możliwości organizacyjnych szkoły.

Zapisu dziecka do Szkoły Podstawowej  dokonują rodzice / prawni opiekunowie legitymujący się dowodem osobistym, ewentualnym orzeczeniem sądu oraz dokumentem z danymi identyfikacyjnymi dziecka w przypadku dzieci zameldowanych poza obwodem szkoły, w terminie od 1 do 31 marca 2023 roku, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00.

Od 1 do 31 marca 2023 roku karty zgłoszenia wyboru szkoły obwodowej oraz wnioski o przyjęcie do obwodowej publicznej szkoły podstawowej wydawane będą w sekretariacie szkoły.

Dodatkowe informacje udzielane są w sekretariacie szkoły na miejscu lub telefonicznie pod nr tel. 14 645-11-80.

TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO DO SZKOŁY

Ustalono następujące terminy postępowania rekrutacyjnego, terminy składania dokumentów oraz terminy postępowania uzupełniającego:

TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO DO SZKOŁY w roku szk. 2023/24

Rodzaj czynności

1.

Składanie wniosku o przyjęcie do szkoły
          wraz z załącznikami

1.03.2023 - 31.03.2023

2.

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

21.04.2023 do godz. 15.00

3.

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych
          lub informację o liczbie wolnych miejsc

28.04.2023 do godz. 15.00

Termin postępowania uzupełniającego na wolne miejsca

Lp.

Rodzaj czynności

1.

Składanie wniosku o przyjęcie do szkoły

25.04.2023 - 09.06.2023

2.

16.06.2023 do godz. 15.00

3.

23.06.2023 do godz. 15.00

Rekrutacja_kl1_2023.pdf

DOKUMENTY WYMAGANE PRZY ZAPISIE DZIECKA DO SZKOŁY DO POBRANIA ZNAJDUJĄ SIĘ PONIŻEJ. Kliknięcie w link spowoduje rozwinięcie dokumentu:

1Rekrutacja_2023_karta_zgloszenia_dziecka_do_szkoly.doc

2023_zgloszenie_ucznia_z_obwodu_szkoly_podstawowej.doc

2023_wniosek-o-przyjecie-do-sp-spoza-obwodu.doc

TRYB ODWOŁAWCZY

1. W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych, rodzic kandydata może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do danej szkoły.
          2. Uzasadnienie sporządza się w terminie 5 dni od dnia wystąpienia przez rodzica kandydata z wnioskiem. Uzasadnienie zawiera przyczyny odmowy przyjęcia, w tym najniższą liczbę punktów, która uprawniała do przyjęcia oraz liczbę punktów, którą kandydat uzyskał w postępowaniu rekrutacyjnym.
          3. Rodzic kandydata może wnieść do dyrektora publicznej szkoły, odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej, w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.
          4. Dyrektor szkoły, rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania.
          5. Na rozstrzygnięcie dyrektora danej publicznej szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.

• Szkoła Podstawowa im. Ojca Św. Jana Pawła II w Łęgu Tarnowskim
      • szkolalegtarnowski@zabno.pl szp.legtarnowski@gmail.com
      • (014) 6451180
      • Szkoła Podstawowa im. Ojca Św. Jana Pawła II w Łęgu Tarnowskim, ul. Witosa 140; 33 - 131 Łęg Tarnowski Poland